• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
adanaisi

Recep Tayyip Erdoğan’ı Masaya Oturtmamak

Vedat GÜL

Vedat GÜL

E-Posta : twitter.com/VedatGul01

 Son zamanlarda Türkiye’de meydana gelen bazı “ilginç” olaylar doğru okuyabilmek için büyük resme bakmamız lazım.

Son 300 yıla baktığımız zaman anlıyoruz ki her 100 yıla bir “Yeni bir Dünya” düzeni kuruluyor. Bunu bir önce ki yazımda da belirtmiştim.

1715
1815
1915
2015 ? 

1715’te İspanya tahtının sahipsiz kalması üzerine Avrupa’nın emperyalist devletleri İspanya’yı paylaşmaya kararlaştırmışlardı. Bunun sonuncunda 1715’te Veraset Savaşları Anlaşması’yla “Yeni bir Dünya” düzeni kurulmuştu.

 1815’te Dünya üzerinde büyük bir devlet kurmayı planlayan Napolyon, Avrupa’yı yakıp yıktığı yetmiyormuş gibi Mısır’ı işgal etmişti.  Bu gelişmelerde kaygı duyan Avrupalı devletler Napolyon’u yenmeyi başardı. 1815’te Viyana Kongresi ile 1715’te kurulan dünya düzenini yıkarak “Yeni bir Dünya” düzeni kurdular.

 Bu dünyanın da ömrü diğeri gibi sadece tam 100 yıl sürdü. 1 Dünya Savaşı ortaya çıktı. 1915’te “Yeni bir Dünya” kuruldu.

 1915’te kurulan düzenin bitmesine az kaldı. Son 300 yılda olduğu gibi 2015’te kurulacak “Yeni bir Dünya” düzeninde ülkelerin sınırları yeniden çizilecek.

 Hakkında yaklaşık 2 asırdır hep lehine karar alınan Türkiye çok uzun yıllardan sonra Dünya’da söz sahibi olduğundan artık karar verici ülkelerden birisi olmak istiyor. Türkiye 2015’te dünyanın belirleneceği masada yer almak istiyor.

 Bu isteklerden rahatsız olan bazı dış odaklar ve iç odaklar bunlardan son derece rahatsızlar. AK Parti’den rahatsızlar. Recep Tayyip Erdoğan’dan rahatsızlar. “Yeni Ankara”dan rahatsızlar. “Yeni Türkiye”den rahatsızlar.

 Türkiye’yi hedef olarak gören devletlerin yönetimleri AK Parti ve Tayyip Erdoğan’ın seçim üzerine seçim kazanması ve Tayyip Erdoğan’ın Müslüman ülkeleri etkilemesinden ciddi bir şekilde rahatsızlar.  Tayyip Erdoğan’ın dünyaya parsel parsel yayılmış egemen statükoya kafa tutmasından rahatsızlar.

 Hadi gelin son yazımdan kaldığım yerden hep beraber devam edelim.

 Yakın bir zamanlarda Alman bir dergide “Almanya Türkiye’yi dinledi” haberi, sonra bir anda “Sadece Almanya değil ABD ve İngiltere’de Türkiye’yi dinledi” diye düzeltildi.  Bu haberin sonradan bu şekilde düzetilmesi tamamen Türkiye’nin, AK Parti’nin ve Tayyip Erdoğan’ın başarısız ve aciz olduğunu gösterme bir algısıdır. Daha önce kendisine çizelen sınırların dışına çıkmayan, AB-ABD’nin yörüngesi dışında hareket etmeyen, kapı önünde bekletilen, otur denildiğinde oturan, kalk dendiğinde kalkan Türkiye artık AB ve ABD’yi son derece endişelendiriyor.

 Kobani bahanesiyle ülkemizde yaşanan olaylar baştan aşağı bir provokasyondur. “Kobani’ye destek için sokaklarda çıkın” diyerek sokaklarda terör estirildi. Terör ve şiddet hiçbir zaman meşru bir hedefe ulaşmak için meşru bir araç olarak kullanılamaz. Sokaklara çıkmak için zaten bir fırsat bekliyorlardı. Gezi Parkı olaylarında sokağa çıkarak Çözüm Süreci’ni istemediklerini mesajını vermek istediler ve burada başaramadılar. Devletimize terör yoluyla verilmek istenen her mesajı elimizin tersiyle itip ve ayağımızın altına almalıyız.

 Kobani’den ikinci bir Gezi Parkı çıkarmak istediler. Kobani durağında Gezi Parkı otobüsünü bekleyenler büyük bir cehalet, büyük bir delalet, büyük bir gaflet büyük ve bir ihanet içerisindelerdir.

 Her türlü fitne çabalarına rağmen Türkiye’nin politikaları “Yeni bir Dünya” düzeni ile ilgili planları ve programlar tam gaz ilerliyor.  Artık atı alan Üsküdar’ı geçti. Bu tür olaylarla Ankara’ya yön verme dönemlerini bu millet tarihe gömdü. Haçlı ve Yahudi ortak yapımı olan Gezi Parkı ve 17 Aralık senaryolarını bu millet çöpe attı.

 “Yeni Ankara” ve “Yeni Türkiye”nin boş çıktığı yönünde algı operasyonu yapmak tamamen acizliğin, çaresizliğin ve zavallılığın daniskasıdır.

 Evet, 2015’te “Yeni bir Dünya” düzeni kurulacak. Ülkelerin sınırları baştan çizilecek. Zaten bunun işaretleri günümüzde var. Örnek verecek olursak Irak’ta yıllardır iç savaş var parçalanmaya doğru gidiyor. Başka bir örnek Suriye. Başka bir örnek Ukrayrana. Buralarda iç savaş devam ediyor. Parçalanmaya doğru gidiyor bu ülkeler.

 Yakın bir zamanda İskoçya’da Büyük Britanya’dan ayrılmak için referandum yapıldı. Daha sonra İspanya’da Katalanlar ilerleyen zaman İspanya’dan ayrılmak için referanduma gideceklerini açıkladılar.

 IŞİD’ın ortaya çıkması ve bir anda bir çok yeri işgal edip bayraklarını dikmesi 2015’teki kurulacak düzene hizmet ediyor.

 Yeni Türkiye, Osmanlı’yı dağıtan ve parçalayan işgalci devletlerin kendi elleriyle masa başında çizdiği sınırları esas alıp, bu sınırları kutsal ve değişmez kabul ederek büyük devlet olamaz. Türkiye’de yaşayanların öncelikle başkalarının kendi zihinlerimizde çizdiği o dar sınırları kurtulması gerekir.

 Saraybosna’nın Ankara’dan bir farkı yoktur. Musul’un Kars’tan bir farkı yoktur. Kerkük’ün, Karabağ’ın, Kosava’nın, Halep’in, İstanbul’dan, Hatay’dan, Konya’dan ve Sivas’tan bir farkı yoktur.

  Tüm bu yaşanan  “ilginç” gelişmelerin tek bir sebebi var; Recep Tayyip Erdoğan’ı masaya oturtmamak.  

 Çünkü onlar kendilerine, masada kendisine çizilen sınırların dışına çıkmayacak adam istiyorlar. Çünkü onlar kendilerine, yumruğunu masaya vurmayacak adam istiyorlar. Çünkü onlar kendilerine bir yanığına vurduğunda diğer bir yanağını çevirecek adam istiyorlar. 

İzlenme: 850 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ