• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
adanaisi

Ak Parti’nin Yeni Türkiyesi

Vedat GÜL

Vedat GÜL

E-Posta : twitter.com/VedatGul01

 Türkiye büyük bir devlet ve yönetim geleneğine sahiptir. Milletimizin “manevi dünya”nın ayrılmaz bir parçası olma konusundaki iradesi Türkiye’yi sıra dışı büyük bir ülke haline getirmiştir.

 

Türkiye, ne siyasi, ne ekonomik, ne kültürel, ne askeri ne de toplumsal bakımdan yönlendirilecek zaafa uğratılabilecek sıradan bir ülke değildir. “Yeni Türkiye” olağanüstü dinamizmi, halkımızın çalışma, üretme, daha gelişmiş ve daha özgür bir toplum olma heyecanıyla uyanan bir devdir.

 

Türkiye, uzun yıllar hukuk ve adalet tartışmalarına sahne oldu. Adalet terazisi yanlış ellerde olunca halkın vicdanı yaralandı. Ekonomik kaynaklarımız yağmalandı, siyasi güven krize girdi.

 

Türkiye uzun yıllar yanlış ellerde yönetilmiş olmanın etkisiyle belli yanlışları da kökleşmiş alışkanlıklar haline ne yazık ki getirmiş bulunuyor. Yaygın bir kötümserlik ve karamsarlık ile beraberinde gelen felaket beklentisi alışkanlığından bahsediyorum. Bu alışkanlıklar ülkemizin dinamizmini, imkanlarını ve gücünü gölgeliyor. Bunlar ülke çıkarlarını düşünmeyen zihinlerin ürettiği yanlış politikalardır. Bunları süratle aşmamız gerekir. Türkiye, değerleri ile imkanlarını birleştirdiğinde dünyanın en güçlü ülkelerinden birisi haline gelecektir.  Türkiye, dürüst ve liyakat sahibi ellerde iyi yönetildikçe problemlerini çözer, karanlık tünellerden çıkar, sahip olduğu zenginlikleri heba etmez. Böylelikle Türkiye çok özel ve güçlü konumuyla itibarını yükselterek, hukuki sorunlarını gidererek adalet içinde kalkınarak hem kendi için hem de yörüngemizde ki ülkeler için bir çekim merkezi haline gelecektir.

 

Halkımız artık tek hedefe kitlenmiş, tek yürek olmuş, birlik ve beraberliğini aleme ilan etmiş, özgüven sorunu yaşamayan bir Türkiye istiyor.

 

AK Parti’nin “Yeni Türkiye”si, meselelerini konuşmaktan kaçan, mahcup edilmek istenen, zaafları istismar edilen, zaaflarından siyaset yapılan, millet şuurundan yana değil, bütün meselelerini sağlam irade ile çözen, tek yürek haline gelen ve kucaklayıcı siyaset üreten bir ülke haline gelmiştir.

 

Artık Türkiye küresel bir güçtür. Çünkü artık Türkiye, dünya ile eşit şartlarda konuşuyor. Ekonomiye bakın, dış politikaya bakın, toplumsal dokunun sağlamlaşmasına bakın, toplumun değişen gündemine bakın, umutların yeşermesine bakın, bütün alanlara bu siyasetin nasıl yansıdığını göreceksiniz. Yüksek faizleri hatırlayın, batan bankaları hatırlayın, Türkiye’nin iç ve dış borçlarının bir günde katlandığını hatırlayın. Hatırlayın dedim ama dilerseniz hatırlamayın unutalım o günleri. O günlerde siyaset ne kadar yamalıydı, yolsuzluklar ne kadar sıradanlaşmıştı, her gün yeni bir skandal patlak veriyordu, siyaset itibar kaybediyordu.

 

AK Parti iktidarında Türkiye’nin kalbi saat gibi işliyor. AK Parti iktidarında ritim bozuklukları, siyasi kan uyuşmazlıkları yok. Halktan gelen taleplere en duyarlı parti iş başındadır. Artık güven ortamındayız, artık toplumun hiçbir kesimi diğerlerini samimiyet testinden geçirmiyor.

 

Unutmayalım ki biz millet olma sürecimizi bin yıl önce tamamladık. Binlerce yıllık devlet geleneğimiz var. Şu senin milli değerin bu benim milli değerim diye bir şey kabul edilemez. Hepimiz yürekten hissediyoruz bu aidiyeti, daha çok hissedecek daha çok seveceğiz ülkemizi.

 

AK Parti iktidarında Türkiye’nin temel hak ve özgürlükler zemini genişletme iradesi ivme kazanmıştır. Türkiye’nin güçlenmesi içerde ki ve dışarıdaki hayalperest güçleri rahatsız etmiş ve telalandırmıştır.

 

Şunu herkes iyi bilsin ki, AK Parti’nin “Yeni Türkiye”si başkalarının yazdığı bir senaryonun figüranı olmayacaktır. Kendisinin yazdığı senaryoda başrolde oynayacaktır. Türkiye demokratik meşruiyete bağlı kalarak kendi denklemini kendisi kuracaktır.

 

İzlenme: 842 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ