• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
adanaisi

AK Parti’nin Siyasi Anlayışı

Vedat GÜL

Vedat GÜL

E-Posta : twitter.com/VedatGul01

 AK Parti’nin siyasi varlık sebebi, insanlarımızın yıllarca sorun yaşadığı yönetim krizlerini bitirecek parti menfaatlerini ülke menfaatlerinin önünde tutacak bir siyasi çizgiye sahip olmasıdır.

 AK Parti, radikal söylemlerin ülke siyasetine bir fayda sağlamadığını siyasetin çatışma ve kutuplaşma yerine bütünleşme ve hoşgörü üzerine kurulmasını gerektiğini düşünmektedir. Menfaate, gösterişe endeksli siyasi anlayışı tasfiye eden milletimiz, AK Parti’ye 3 Kasım seçimlerinde yetki vererek nasıl bir siyaset ve hizmet talep ettiğini ortaya koymuştur. AK Parti siyaseti, büyük bir medeniyetten aldığı ilhamla demokrasinin evrensel ölçümlerinden yola çıkarak iktidarı boyunca “Yeni Türkiye”yi inşa etmiştir.

 Hiçbirimiz geçmişte devlet büyüklerinin millet nezdinde nasıl düştüklerini unutmamalıyız. Büyük makamlara gelmiş olanların, nasıl itibarlarını kaybettiğini aklımızdan çıkarmamalıyız. Makamlar hiçbir zaman insanı hep o tepede tutmayacaktır.

 AK Parti’nin siyasi anlayışında makamlar hiyerarşisi yoktur. Tam tersine değerler hiyerarşisi vardır. Bu sebeple teşkilat yapılanmasında en alttaki insanla en üstteki insana kadar, AK Parti’ye omuz veren her insanın “AK Siyaset” anlayışının üstlendiği büyük misyona işlerlik kazandırmak için daha çok çalışmalıdır.

 AK Parti’nin siyaset felsefesine göre “Hizmet”in adresi AK Parti kadrolarıdır, ama her türlü başarının sahibi milletimizdir.

 AK Parti bu anlayışın özetidir. AK Parti iktidarı boyunca “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” sözüne yakışır biçimde, bu topraklarda yaşayan gönlü zengin insanlara uyan bir demokrasi tarifi ortaya koymuştur.

 Türkiye, AK Parti’yle birlikte almış olduğu mesafenin büyüklüğünü ve önemini çok iyi biliyor. Ancak gidilecek daha çok mesafe var. Bu yol uzun ve zahmetlidir. AK Kadrolar, bu yolda durmadan, yorulmadan, sıkılmadan ve yılmadan önce 2023 Hedeflerine, arkadan gelen “Genç Kadrolar” ise 2071 Hedeflerine azimle yürüyecektir.

 Ekonomisiyle, yönetim anlayışıyla, eğitim, sağlık, tarım ve sosyal hayatıyla Türkiye dünyanın modern ülkesi haline gelmedikçe AK Parti çalışmaya devam edecektir. Elde edilen her hedef AK Parti’yi daha büyük hedeflere kitliyecektir.

 

İzlenme: 877 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ