• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Darendelilerin Hıradağı Buluşması

Osman Çokyaşar

Osman Çokyaşar

E-Posta :

 Halk plastik firması sahibi Hacı Ali Hıradağı ve oğullarının geleneksel olarak 12. kahvaltı programı, Darendelilerin Adana’da buluşmasına vesile oldu. Tabiî ki bu önemli buluşmayı sağlayan Darendelilerin değeri Hacı Ali Hıradağı ve eşsiz kahvaltı için bir iki satır yazmam gerekiyordu.

Çifte Minareli Camii yakınında M. Nuri Sabuncu Bulvarı NO: 17 adreste bulunan bahçeli Tarihi MAS KEBAP alanında verilen kahvaltı programına 1500 kişinin katılımı tespit edildi. Darende Belediye Başkanı İsa Özkan ile İstanbul’dan iş adamı Erdal Oğuz ve Ankara Darendeliler Dernek Başkanı Hayrettin Çomoğlu’nun telgraf mesajı ile katıldığı proğrama, Adana Valisi Sayın Hüseyin Avni Çoş beyefendi ile birlikte Vali Yardımcısı Sayın Mustafa Yüksel Karadağ Ankara’dan Ahmet Kurdoğlu, Emekli Vali Galip Demirel ve Emekli Banka Bölge Müdürü Yusuf Doğru ile İsmail Hakkı Doğru katılırken, İstanbul’dan iş adamları Süleyman Yelbay ve Kazım Yıldırım, Antalya’dan Dr. Sadık Özen, Mersin’den Yusuf Boyraz, Ahmet Cebeci, Emekli Albay Mehmet Çolakoğlu, Müslüm Gök katlılanlar arasında idi.

Adana’dan ise Çukurova Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan, Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, SP Genel Bşk. Yrd. Sayın İlyas Tonguç ve SP GİK Üyesi Süleyman Çalışkan, DASEV Yönetim Kurulu Başkanı Nazım Turgut, Hatay SP İl Başkanı Necmettin Çalışkan, Çukurova Eski Rektörü Yalçın Kekeç ve çok sayıda hemşerilerimizin katılımı ile sabah namazı sonrasında başlatılan program saat 10’a kadar devam etti.

Programı yeteneğiyle sevk ve idare eden hemşerimiz, Gazetemiz ve www.darendelilerrehberi.com sitemizin ‘mihenk taşı’ ve yazarı Hilmi Keyhıdır Beyin Okuduğu şiirler, yaptığı tanıtım ve sunum hemşerilerinden alkış ve takdir alırken, Adana Valisi Sayın Hüseyin Avni Coş beyefendinin Darendeliler hakkında söylediği övgüler takdire şayandı. Eski Adana Milletvekili Mehmet Ali Bilici, Rektör Yalçın Kekeç, Yusuf Doğru, Sayın Galip Demirel, Dr. Sadık Özen’in yaptığı veciz konuşmalarının yanı sıra, Sayın Kurdoğlu’nun ‘Çanakkale Şehitleri’ adına yaptığı konuşması ve Türk Bayrağı’nı öpmesi ile Adana İl Müftüsü Sayın Arif Gökçe’nin, duası programa ayrı bir ahenk kattı. İl dışından gelen misafirlere Hacı Ali Hıradağı’nın kahvaltısından önce ve sonra kucak açan DASEV Yönetim Kurulu Başkanı Nazım Turgut, İş adamı Vehbi Güzel ve Ayhan Erden’in gösterdiği ilgi ve misafirperverliğin yanında Emekli Banka Müdürü Sayın Hilmi Keyhıdır’ın il dışından gelenlere vakit ayırarak, mihmandarlık yapması ve onlarla tek tek ilgilenmesi ayrı bir övgü gerektirir.

Hacı Ali Hıradağı
misafirlerine hitaben yaptığı kısa konuşmada, “Mezar taşıma yazdırdığım ahir ömrüme yaklaştıkça sizleri daha çok seviyorum. İstanbul’dan, Antalya’dan, Hatay’dan, Ankara’dan, Darende’den, Osmaniye ve Mersin’den zaman ayırıp gelen dost ve yakınlarım ile Adana’dan katılan tüm misafirlerime teşekkür ediyorum. Sizler beni bu değere ve ilgiye taşıdınız. Hepinizden Allah razı olsun. Hepinize teşekkür ediyorum.” Dedi. Her sene muntazaman yapılan ve tüm yurda dağılmış Darendeli ve Adanadaki bürokratları, siyasetçileri bir araya toplayan bu nezih ortama, katılmayan, Adana’daki bir bakkal açılışında bile boy gösteren, ATB Başkanı Muammer Çalışkan, Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Sarıçam Belediye Başkanı Ahmet Zembilci’nin danışmanları ve siyasi akıl danıştığı kişiler yetersiz gibime geldi.

Ayrıca, Adana’ya katkı koyan Darendelilerin yanı sıra, Türkiye’de belli konumlara gelmiş Yüksek Bürokratların iştirak ettiği ve herkese açık olduğu günler öncesinden ilan edilen, bir toplantıda bulunmayan, Darendeli siyasetçilerimiz, meclis üyelerimiz başta olmak üzere, partisi ne olursa olsun diğer siyasetçiler, meclis üyeleri ve bürokratlar bence ne siyaseti ne, meclis üyeliğini ne de bürokrasiyi bilmiyorlar. Ya da bayağı eksikleri var.UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. MB Multi Medya Haber Hizmetleri sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve MB Multi Medya Haber hizmetleri sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.İzlenme: 2182 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR