• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Azim Öztürk neden Darendelileri sevmiyor?

Osman Çokyaşar

Osman Çokyaşar

E-Posta :

Yazayım mı yazmayayım mı? Diyerek uzun süredir askıda bıraktığım ve AK Parti’ye çok zarar verecek gerçekleri ifşa edecek olan bu yazıyı kaleme almaya karar verdim.

Bu gün binlerce Darendeli ve Darendeli dostunu bir araya getiren 13. Geleneksel Hacı Ali Hıradağı Kahvaltısı siyasetçilerin ilgi odağıydı.

Saadet Partisi Büyükşehir Adayı Yakup Budak ve Seyhan Adayı Hamza Çalışkan kahvaltıya ilk gelen siyasetçilerdi.

İşinin ehli Hüseyin Sözlü de erkenden gelerek pek çoğuyla zaten dost ve arkadaş olduğu Darendelilerle buluştu. Arkasından MHP Seyhan Adayı Sayın Abdullah Çalışkan’da kahvaltıya iştirak etti. Epey sonra Abdullah Torun ve Azim Öztürk geldiler.

Yakup Budak, Hamza Çalışkan, Hüseyin Sözlü ve Abdullah Çalışkan’a gösterilen ilgi, alaka ve samimiyetten Abdullah Torun ve Azim Öztürk nedense nasiplenemedi.

Yakup Budak, Hamza Çalışkan, Hüseyin Sözlü ve Abdullah Çalışkan bulundukları sürede yüzlerce kişiyle merhabalaşıp hal hatır sorarken, Diğer ikili Sayın Valimizin bulunduğu Protokol masasında yerlerini alarak, halka arkalarını dönmeyi tercih ettiler..

Yüzde Ellilik İktidar Partisinin adayları Abdullah Torun İle Azim Öztürk’ün yadırganan bu davranışlarını siyasetçiye yakışmayan kendini orada bulunanlardan büyük görme hastalığı olarak algıladım.

Sayın Abdullah Torun eğer seçimi kaybederseniz bunun tek sorumlusu Seyhan Adayınız Azim Öztürk’ün Darendeli sevmemezliğidir.

Evet Sayın Öztürk Darendeli sevmiyor.

Sevseydi hali hazırdaki iki Darendeli meclis üyesi Darendeli Ahmet’lerle ‘yola devam’ derdi.

Fakat ne yazık ki öyle olmadı Ama Ahmetlerimiz işi bildiğinden, biri Ceyhan’dan diğeri de Yüreğir’den ilçelerini Büyükşehirde temsil edecek sıralardan yerlerini aldılar.

Her ne kadar Ahmetlere Darendelilerin garibanları ulaşamasa da, Darendeli olmaları bizleri mutlu etti.

AK Parti’nin meclis üyesi adaylarına baktığımızda genelde müteahhitlerden oluşmuş birilerinin yazdığı gün gibi aşikar isimlerden oluştuğu da görülmekte.

Amma. Darendeli koyun değildir. Olmadığını da acı bir şekilde gösterecektir.

Kendinden olan sevilen bir ailenin Saadet Partili Adayı Hamza Çalışkan ismi etrafında toplanan Seyhan’daki Darendeliler AK Parti’yi Seyhan’da hezimete uğratacaklar.

Adana’daki yerleşik Darendelilerin ve Darendeli sevenlerin oyları kanaatimce hemşerileri Hamza Çalışkan’da ve Abdullah Çalışkan’da toplanacak. Yukarıda da belirttiğim gibi Sayın Sözlü Darendeli dostudur. Darendelileri sever. Darendeliler de Sözlü’yü sever. Çünkü Darendeli eniştelerini sever.

Ayrı bir konu da.

2009 seçimlerinde Darendeli adayımız M. Ali Bilici aleyhinde çalıştığı iddia edilen Öztürk Büyükşehirde kime oy verirseniz verin Seyhan’da kendim için oy istiyorum.” Senaryosunu bu sefer Torun için uyguluyormuş. Seyhanlıların dediğine göre Güney Mahallelerinde yuhalanan, hakaretlere maruz kalan Öztürk, Adana yerlilerinin yoğun olarak yaşadığı Seyhan’ın Kuzey mahallelerinde Diyarbakırlı Abdullah Torun için oy istemeye çekiniyormuş.

Yüreğir Belediye Başkan Adayı Çelikcan’ın iki, üç seçim gezisinde bulundum. Sayın Çelikcan’ın seçmenden önce Büyükşehir Adayı Torun için oy istediğine şahit oldum. Fakat denilenlere göre, Azim Hoca önce kendisine oy isteyerek seçmeni Büyükşehirde serbest bırakıyormuş.

30-40 gün evvel Sayın Torun ile yaşadığımız nahoş bir durumda, Abdullah Torun’un Azim Hoca için sarf ettiği, beddua ta o zamanlar aralarının leymuni olduğunun göstergesiydi.

Özellikle de Azim Hoca’nın Paralelci olduğu söylenen Basın Müdürünün bir gazeteciye ‘Azim de gelse senin işini yapmam’ lafını kullanması, Azim’in ne duruma düştüğünün bir delilidir.

AK Parti Seyhan’da kayıpları oynayacak. Bu durum tabiî ki Abdullah Torun’a da yansıyacak.

Geçen sefer bin oyla zorla kazanan Azim Hoca bu sefer on binlerle kaybedecek ve kaybettirecek gibi gözüküyor.UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. MB Multi Medya Haber Hizmetleri sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve MB Multi Medya Haber hizmetleri sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

 

İzlenme: 3864 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR