• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

İki Ayaklı Pergel

Bekir Murat BÜYÜK

Bekir Murat BÜYÜK

E-Posta : bekirmurat2004@gmail.com

Gazete başlıklarına bakmadan güne başlamak, bizim gibi insanlar için oldukça zor bir durumdur. Aynı şekilde akşamları da -bir kaçamak şeklinde de olsa- televizyon haberlerine göz atmadan duramayız. İlle her şeyden haberimiz olacak ya...


Zaman zaman kendimize zorunlu istirahatlar verdiğimiz tatil günleri haricinde sanırım çoğumuz aynı şeyi yapıyoruz. Ama ne yazık ki hemen her gün sadece sinirimizi bozan, gerilimimizi artıran, canımızı sıkan olaylarla karşılaşıyoruz.


Vatandaşın siyasetle ilgisi ne kadar olmalı, bu ilgi nerede başlayıp nerede bitmeli ve bu ilgi vatandaşa nasıl bir katkı sağlamalı, bilemiyorum.


Ben kendi adıma çoğu zaman özellikle gençlerin memleket meselelerine karşı duyarsız olmasını yadırgarken, bazan da vıcık vıcık politikaya bulaşmanın kazandırdığı hiçbir şey olmadığını düşünmekten kendimi alamıyorum. Hatta bu durumun ruhsal dengemizi bozarak sağlığımıza kadar uzanan pek çok şeyi kaybettirdiği bile aklıma geliyor.


Gazete haberlerine takılıp kaldığımızda, ülkemizde hiçbir işin yapılmadığını, sadece kısır bir çekişmeyle zamanın öldürüldüğünü zannedebiliriz. Ama 70 milyonluk bir ülkenin günlük rutin işleri bile ekonomik, sosyal ve siyasal açıdan azımsanacak bir olay değildir.


Her zaman tekrarladığım gibi hepimiz farklı ailelerde dünyaya gelmiş, farklı ortamlarda yetişmiş, farklı okullarda okumuş ve buna bağlı olarak da farklı düşüncelere ve farklı kanaatlara sahip olmuşuz. Bunun yadırganacak hiçbir tarafı yok.


Savunduğumuz fikirlerin elbette doğru olduğuna inanıyoruz. Doğru olduğuna inandığımız fikirleri de savunuyoruz. Aklımızdan çıkarmamamız gereken tek şey, sadece bizim doğrularımızın kesin ve tek doğru, başkalarının doğrularının ise külliyyen yanlış olamayacağını kabullenmek...


O zaman bilgi alışverişlerimizde birbirimizle konuşmamız, anlaşmamız, doğruları paylaşmamız ve yanlışları düzeltmemiz daha kolay olacak.


Hadi diyelim ki çok inatçıyız, ne olursa olsun doğruluğu aklımıza yatsa da başkalarının fikrine doğru demek işimize gelmiyor. Olabilir, ona da razıyım. Ama iş hakaret etmeye, alay etmeye, aşağılamaya, küçümsemeye, yok saymaya ve yoketmeye gelince, ona katılamıyorum.

(Devamı diğer yazımda)

****
******

Sarıçam Belediye Başkanlığı seçimlerinde sayın Ahmet Zenbilci bi kaç adım önde gibi görülmekte sebebi muhakkak belli ,başkanlık döneminde yaptığı çalışmalar aşikar. Sarıçam bana göre Ahmet Zenbilci ile devam etmeli çünkü karşısında ne vizyon sahibi ,ne de tecrübeli bir aday var.Ahmet Zenbilci Sarıçam 'a değer kazandırmış kazandırmaya devam edecektir.

**********

Yüreğir Belediye Başkanlığı seçimlerinde ortalık fena karışacak ilçe ikiye bölünmüş ,Mahmut Çelikcan 'ı zorlayacak veya Başkanlığı elinden alacak tek isim Yücel Bayram .Daha önce Yüreğir Darendeliler Derneği ziyaretinde Mahmut Çelikcan projelerini anlatıp taktir toplamıştı,ancak Yücel Bayram'ın proje çalışmaları ve Hüseyin Sözlü rüzgarı ile bayrağı göğüsleyecek gibi duruyor.

*********


Seyhan Belediye Başkanlığı seçimleri adeta cadı kazanı, Azim Hoca çok zorlanacaktır, özellikle meclis üyelerini seçerken hayli dikkatli davranmış olsada hem parti tabanı, hemde Seyhanlı artık Hocaya yeter demektedir.Eski bir milletvekili olan Abdullah Çalışkan ise bana göre kişiliği ön plana çıkarak zirveye doğru ilerlemektedir.Meclis üyesi listesi bir arkadaşımızın ifadesi ile Milliyetçi ve Devrimci Hareket karması gibi olsada buna rağmen şansı yüksektir.Zeydan Karalar ise gece gündüz çalışmakta parti içerisinde sevilmekte ve ekibi ile kenetlenmiş bir durumda zirveyi zorlamaktadır.(Seçim şarkısı artık rüyalarıma girmiş aynı zamanda telefonumun alarm müziğidir) Seyhan'daki seçim üç adayın arasında geçecek ve çok küçük bir farkla sonuçlanacaktır.


**********
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. MB Multi Medya Haber Hizmetleri sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve MB Multi Medya Haber hizmetleri sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

İzlenme: 774 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ