• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Derinden Geliyorlar

Bekir Murat BÜYÜK

Bekir Murat BÜYÜK

E-Posta : bekirmurat2004@gmail.com

 2014 yılı mart ayında yapılacak olan yerel seçimlere çok fazla bir zaman kalmadı. En azından siyasiler için öyle. Siyasi partiler şimdiden çalışmalara başladı.


Haliyle seçimlerin en iddialı partisi AKP.İktidarda olmanın avantajını kullanan AKP`nin yöneticileri ve teşkilatları işi şansa bırakmıyor, aksine harıl harıl çalışıyor. 
Hem muhalefet partileri hem de iktidar partisi için seçimlerin kilit noktalarından biride ADANA ,Çünkü ADANA`yı alan seçimi almış demektir gözüyle bakılıyor. Dikkat ederseniz siyasiler diğer iller üzerinden çok polemik yapamıyorlar ama konu ADANA oldu mu atışmalar da kavgalarda büyük olur. 
 
Muhalefet partileri ADANA `yı almak için yoğun bir çalışma sürdürüyor. Hatta şimdiden belediye başkan adaylarını belirleyenler bile var.Tabi AKP`nin de ADANA`yı  vermeye niyeti yok. Şu an gözler AKP ADANA il Başkanı Ziyaeddin YAĞCI`nın üstünde.YAĞCI da bunu bildiği için işi sıkı tutuyor, sahayı hiç boş bırakmıyor.YAĞCI, son haftalarda sık sık mahalle ve köylerde.Ekibiyle yeni Büyükşehir Yasası`nı anlatıyor.Bildiğiniz gibi köyler daha önce sadece Büyükşehir için oy kullanabiliyordu. 2014 yerel seçimlerinde ise ilçe belediyeleri için de oy kullanacak.Bunun için köyler artık daha da önemli.İktidar partisinde şimdiden belediye başkanlıkları için dirsek temasları, nabız yoklamaları başladı.Herşey sessizce yapılıyor ama yakında herkesin sesi çıkacak, siyaset daha da hareketlenecek. 

Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı için de kulisler yapılmaya başladı bile. Mevcut belediye başkan vekili Zihni ALDIRMAZ başkanlığa yeniden göz kırpmak istesede, kimileri Aldırmaz`ın şansı olmadığını düşünüyor.Aldırmaz`ın şansı var mı yok mu bunu göreceğiz ama seçimlerin sürprizlere gebe olduğu kesin.

Bakalım sonuç ne olacak ???

İzlenme: 793 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ