• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

BİRLİK OLMADAN DİRLİK OLMAZ !

Aylin Yılmaz

Aylin Yılmaz

E-Posta : aylinyilmaz@email.com

   Marksist düşüncenin hakim olduğu diktatör devletlerin Burma, Filistin, Irak, Doğu Türkistan, Afganistan, Kırım, Kerkük, Moro, Patani, Suriye, Mısır ve küçük büyük daha bir çok Müslüman Ülkesinin de yer aldığı dünya’nın dört bir tarafında yıllardır sürdürdüğü zulüm ,soykırım ve katliamlara şahit olduk. 


Bizler sıcak yuvamızda otururken kardeşlerimiz yuvalarından yurtlarından sürüldü! Kadın erkek çocuk demeden katledildiler sessiz kaldık! Kız kardeşlerimiz tecavüze uğradı sustuk! Camilerde ibadet ederlerken kurşuna dizildiler sesimizi çıkarmadık!
Biz bir olamadık! Kendi konforumuz ve rahatımızı korurken kardeşlerimizi düşünmedik

Hala hiç bir şey için geç değil, yapabileceğimiz çok şey var. Önce ayağa kalkıp üzerimizdeki bu rehaveti, bencilliği, ülfeti silkinip atmalıyız. Bu yazıyı yazmamın amacı vicdanları harekete geçirmek, kardeşliği ve birlik ruhunu hareketlendirmek çünkü birlik olmadan dirlik olmaz. İçinde bulunduğumuz devir, gaflete kapılmaya, sessiz kalmaya, umursuz davranmaya, dünya hayatının kısa yararının peşine düşmeye, nefsani tartışma ve çekişmelerle vakit öldürmeye uygun bir devir değildir.

Milyonlarca Müslüman bu kadar büyük bir zulüm altındayken İslam ahlakının yaygınlaşması için bir çaba içerisinde olmamak, çok büyük bir vicdansızlık olur. Ve kuşkusuz insanı ahirette büyük bir vebal altında bırakır.
 
Müslümanların baskı altına alındığı ahir zamanın bu en şiddetli döneminde, Müslümanların aciliyetli olarak yerine getirmeleri gereken husus, birlik olmaktır. Yeryüzünde bozgunculuğun son bulması için iman edenlerin birbirleriyle dost olmaları, ittifak etmeleri, birlik ve beraberlik içinde olmaları gerektiği açıktır. Türk İslam dünyasının bu birliği istemesi lazımdır. 

İman eden bir insan, her duyduğundan ve her gördüğünden sorumludur. Allah Kuran’da Müslümanlara şöyle buyurmaktadır:

“Size ne oluyor ki, Allah yolunda ve: “Rabbimiz, bizi halkı zalim olan bu ülkeden çıkar, bize Katından bir veli (koruyucu sahib) gönder, bize Katın-dan bir yardım eden yolla” diyen erkekler, kadınlar ve çocuklardan zayıf bırakılmışlar adına savaşmıyorsunuz?” (Nisa Suresi, 75)
 

İzlenme: 1089 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ