• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

BAĞNAZLIK HASTALIĞINDAN KURTULMADAN ÖZGÜR OLAMAYIZ!

Aylin Yılmaz

Aylin Yılmaz

E-Posta : aylinyilmaz@email.com

 “Özgürlük” hayat kalitesini yüksek tutmak demektir ve Allah’ın en büyük nimetlerindendir. İslam’da alabildiğine özgürlük demektir. Özgürlük olmazsa insan huzurlu olamaz hem bedeni hem ruhu hastalanır yorulur. İslam’ı bilmeyen ya da ön yargıyla yaklaşan kimseler bu konu hakkında yaşam alanlarını kısıtlanacağı, özgürlüklerinin engelleneceği, düşüncelerini kontrol altına alınacağını, sanatı ve bilimin sınırlandırılacağını hakkında yanlış kanaatleri olmaktadır. Oysa İslam insanlara düşünce, ibadet ve ifade özgürlüğü sağlayan, insanların her türlü hakkını koruma altına alan ve daha da önemlisi insanlara gerçek özgürlüğü sunan bir dindir.


Dinde zorlama ve baskı yoktur! 

       Allah kullarına zulmedici değildir. Allah'ın emri olan din de insanlara en huzurlu, en mutlu, en güvenli, en asil, en kaliteli, en rahat, en zevkli yaşamın nasıl olacağını gösterir bizlere. 

Allah bizlerin açıp okuması ve öğrenmesi için bir kitap göndermiştir. Ve bu hak kitapta her konu detaylıca anlatılmıştır. 

        Ey insanlar Rabbinizden size 'kesin bir kanıt (burhan)' geldi ve size apaçık bir nur (Kur'an) indirdik. (Nisa Suresi, 174)

Ayette bildirildiği gibi apaçık bir kitap olan Kuran da haramlar ve helaller de nettir! Bağnaz zihniyetin hurafeler ekleyerek  içinden çıkılamaz hale getirdikleri din de ise ne özgürlüğü ne demokrasiyi ne sanatı ne bilimi nede güzel olan hiç bir şeyi kabul etmemektedir.

Bağnazlıkta Kuran ve Sünnet değil bidat ve hurafeler esastır. Bağnazlar Kuran’a aykırı uydurma sözleri hadis olarak kabul edip kendi türettikleri hurafelerden oluşan batıl bir dini yaşarlar.

Bağnazlık, din adına çok korkunç bir sistem gösterir. Hayatı güzelleştiren her şeyi yok eder. Bağnaz zihniyetin sunduğu kabus gibi hayatı kimse kabul etmez.

       Bağnazlığa bir kaç örnek vermek gerekirse; Namaz kılmayanın öldürülmesini, zekat vermeyenin boynunun vurulmasını, oruç tutmayanın hapsedilmesini isterler. Hayatı güzelleştiren sanat ve estetiği ve müziği yasaklarlar. Kaliteyi arttırdığı halde, eleştiriyi, özgürlüğü ifade ettiği halde, farklı görüşleri yasaklarlar. 

İslam bu değildir! Allah kullarına zulmedici değildir!

       Unutulmamalıdır ki; Dine uyan insanın hayatının her anında alabildiğine özgür ve dışa dönük bir yaşam hakimdir. Tüm Müslümanların modern, dışa dönük, sevgi dolu, sanatı estetiği savunan bir sistem geliştirmeleri İslam dünyasının dünyaya örnek olmasını sağlayacaktır. Bugün İslam aleminin içinde bulunduğu açmazın tek çözümü Allah’ın Kuran’da bildirdiği gerçek Müslüman anlayışına teslim olmaktır. Allah’ın Kuran’da bildirdiği Müslümanlık anlayışı sevgi, adalet, hoşgörü, barış, özgürlük, kalite, temizlik, estetik, güzellik ve modernliktir.
 

UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. MB Multi Medya Haber Hizmetleri sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve MB Multi Medya Haber hizmetleri sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

İzlenme: 1056 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ