• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
adanaisi

Çukurova Üniversitesi Özel Olimpiyatlar Bölge Oyunları Adana’da başladı

cukurova-universitesi-ozel-olimpiyatlar-bolge-oyunlari-adanada-basladi

Özel eğitim gereksinimi olan bireyleri spor aracılığıyla sosyal hayatın içine katmayı hedefleyen Özel Olimpiyatlar Türkiye ile Çukurova Üniversitesi’nin iş birliğiyle düzenlenen Çukurova Üniversitesi Özel Olimpiyatlar Bölge Oyunları Adana’da başladı.
04 Mart 2016 Cuma 15:20

 Özel Olimpiyatlar Türkiye Onursal Başkanı Dilek Sabancı, açılışta yaptığı konuşmada, “Hayat birlikte, oyun birlikte’ sloganını kendimize çatı yaparak, her geçen gün Özel Olimpiyatlar Türkiye Ailesi’ni biraz daha büyütüyoruz. Bu çocukların kendilerine fırsat verildiği takdirde hayatı ve oyunu nasıl birlikte güzelleştirdiklerini görünce gelecek için umutla doluyoruz” dedi.


 

Dünyanın en yaygın sivil toplum kuruluşu ve en büyük amatör spor organizasyonlarından biri olan Special Olympics’in bir parçası olarak faaliyet gösteren Özel Olimpiyatlar Türkiye, özel eğitim gereksinimi olan bireylerin spor yoluyla diğer bireylerle bir araya gelerek sosyal hayata katılımlarını desteklemek amacıyla düzenlediği bölgesel etkinlikleri sürdürüyor.

Bu kapsamda Çukurova Üniversitesi iş birliğiyle düzenlenen yılın ilk Bölge Oyunları, 3-4 Mart tarihlerinde Adana’da yapılıyor. Atletizm, masa tenisi, yüzme ve karma futbol branşlarında gerçekleştirilecek oyunlara 11 farklı ilden gelen 219 özel sporcunun katılması bekleniyor. Oyunlara antrenörler, öğretmenler ve doktorların yanı sıra Çukurova Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencilerinden gönüllü ekipler de destek verecek. 3 Mart tarihinde oyunların açılış seremonisi ve sporcuların sağlık taramaları gerçekleştirilirken, 4 Mart’ta 4 branşta müsabakalar yapılacak.

Dilek Sabancı: “Hayat birlikte, oyun birlikte güzel…”

 

Oyunların açılış töreninde bir konuşma yapan Özel Olimpiyatlar Türkiye Onursal Başkanı Dilek Sabancı, “Özel Olimpiyatlar Türkiye, bundan tam 33 yıl önce, toplumumuzdaki özel eğitime ihtiyaç duyan bireyleri kapalı kapılar ardından çıkarmak amacıyla faaliyete geçti. Tek hedefimiz vardı, bu özel çocuklarımızı sosyal hayatın içine çekebilmek… Yaşıtlarıyla kaynaşmalarını sağlamak… Ne mutlu bize ki, aradan geçen 33 yılda kocaman ve sevgi dolu bir aile olmayı başardık. ‘Hayat birlikte, oyun birlikte’ sloganını kendimize çatı yaparak, her geçen gün bu aileyi biraz daha büyütüyoruz.

Bu çocukların kendilerine fırsat verildiği takdirde hayatı ve oyunu nasıl birlikte güzelleştirdiklerini görünce gelecek için umutla doluyoruz. Bugün Çukurova Üniversitesi Özel Olimpiyatlar Bölgesel Oyunları’nı gerçekleştirmek üzere Adana’dayız. Burada önümüzdeki 2 gün boyunca, özel sporcularımızın başarma azmine tanıklık edecek, onları izlerken ne kadar güçlü ve istekli olduklarını göreceksiniz. Başardıklarında yaşadıkları mutluluğu inanıyorum ki siz de hissedeceksiniz” şeklinde konuştu.


Haber okunma sayısı: 5105

Ganoturk


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ