• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
adanaisi

MHP Hüseyin Sözlü'nün ve yedi ismin daha adaylığını geri çekiyor

mhp-huseyin-sozlunun-ve-yedi-ismin-daha-adayligini-geri-cekiyor

Cumhur İttifakı tekrar masada: MHP 8, AK Parti 2 ilde adayını çekiyor
18 Aralık 2018 Salı 17:12

 Cumhur İttifakı'nın daha önce açıklanan bazı illeri yeniden gözden geçirme kararı aldığı ve MHP'nin Mersin,Iğdır ile Kars karşılığında 8 ilde AK Parti'yi destekleyeceği ileri sürüldü.

AK Parti ile MHP, daha önce açıklanan bazı illeri yeniden gözden geçirme kararı aldı. MHP'nin, birkaç ilde daha adayını çekme kararı aldığı öğrenilirken, AK Parti'nin de Mersin, Iğdır ve Kars adaylarını geri çekeceği, bu üç ilde MHP'yi destekleyeceği öne sürüldü.

 

AK Parti'nin,Mersin, Manisa'nın yanında Osmaniye'de de aday çıkarmayacağı, MHP'yi destekleyeceği belirtildi. Ancak MHP'nin Iğdır ve Kars'ı da istediği ileri sürüldü. MHP, son yerel seçimlerde Kars Belediye Başkanlığı'nı almıştı. AK Parti ise daha önce Iğdır ve Kars belediye başkan adaylarını açıklamıştı.

KHA'nın haberine göre, AK Parti ve MHP kurmaylarının, karşılıklı olarak bazı illeri yeniden masaya yatırdığı, AK Parti'nin Iğdır ve Kars belediye başkan adaylarını geri çekeceği, bu iki ilde MHP'nin adaylarının destekleneceği konusunda anlaştıkları iddia edildi. MHP'nin de 8 ilde daha adayını çekeceği ileri sürüldü.

AK Parti ve MHP'nin, aday göstermedikleri illerde ‘ortak aday' yerine ‘destekleme' stratejisini uygulayacağı belirtildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin görüşmesi sonucunda Adana,Muğla ve Aydın'da da AK Parti adayının destekleneceği kaydedildi. MHP bu iki ilde adayını çekmişti.Adana adayı Hüseyin Sözlü'nün de geri çekileceği konuşuluyor.


Haber okunma sayısı: 1448

Ganoturk


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ