• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
adanaisi

KARATAŞ’IN SAĞLIĞI MASAYA YATIRILDI

karatasin-sagligi-masaya-yatirildi

AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, geçtiğimiz hafta sonu Karataş ilçe teşkilatı ile bir araya geldi.
21 Aralık 2016 Çarşamba 14:28

 Öncecilikle AK Parti Karataş ilçe başkanlığına giden Ünüvar ile Karataş’ta balıkçı barınağı ve avcılık konuları istişare edildi.  Daha sonra Karataş’ın sağlık meselesi masaya yatırıldı.


Karataş Devlet Hastanesi gezildi ve incelendi. Hastane ziyaretine ilgili bürokratlar da davet edildi.  Kısa ve uzun vade de planlar yapılması sağlandı.


Öncelikle, Kadın Doğum, Dâhiliye ve Çocuk Doktorları için poliklinik yapabilmesi için fiziki ortamın ivedilikle iyileştirilmesi ve hekimlerin sürekli gelmesinin sağlanması görüşüldü.


Kısa vadede en önemli sorunlardan birisi ise Karataş’ta Diş hekimi mevcut olup,  Diş Hekiminin çalışabileceği ünitenin yetersiz olmasıydı. Prof. Dr. Necdet Ünüvar,  Adana Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Op. Dr. İbrahim Ethem Özsoy ile görüşerek hemen bu hafta yeni diş ünitesi, diş tedavisi için gerekli olan röntgen cihaz ve bu konuda eğitilmiş personel gelmesi noktasında görüştü. Adana Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Özsoy ise birkaç gün içinde tedarik ve koordinasyonu sağlayacağı konusunda Ünüvar’a söz verdi.


Yetkililer ile görüşen Ünüvar, Karataş’tan ayrılarak Adana Numune Hastanesi’nde tedavi gören Halep’ten gelen yaralılar ve hastaları ziyaret etti. Adana ilinin güney bölgesinde hastane yapılması planlanan ve Ulaştırma Bakanlığından talep edilen arazi,  Ünüvar ve Sağlık Bakanlığı bürokratları tarafından incelendi.


Karataş ilçesi ziyaretine; AK Parti Karataş İlçe Başkanı İbrahim Yüce ve yönetimi,  Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Doç. Dr. Orhan Görgülü ve uzmanları katıldı.


Haber okunma sayısı: 1340

Ganoturk


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ