• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Bayramda Kurbanlıklar Çelikcan'dan

bayramda-kurbanliklar-celikcandan-

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Kurban Bayramını Yüreğirli vatandaşlarla birlikte geçirdi.
25 Ağustos 2018 Cumartesi 20:38

 Vatandaşların evlerine konuk olan ve onlarla sohbet eden Başkan Çelikcan, maddi durumu iyi olmayan öksüz ve yetim ailelerine bayramda kesilmek üzere koyun dağıttı. Daha önceden tespit edilen ailelere kurbanlıkları dağıtan Başkan Çelikcan, maddi durumu iyi olan vatandaşların ihtiyacı olan aileleri  her zaman koruyup kollaması gerektiğini belirterek, ’’Biz de bu amaçla kurban kesemeyen öksüz ve yetim ailelerine kurbanda kesmek amacıyla koyun dağıtımı gerçekleştirdik.

Dinimiz, fertler arasında kardeşlik bağının korunmasından ve bunun güçlü bir şekilde devam ettirilmesinden bizleri sorumlu tutmuştur. Kur’an-ı Kerim’de de ’Onların ne etleri ne kanları Allah’a ulaşır. Fakat O’na sadece sizin takvanız ulaşır’ buyrulmaktadır. Bu bakımdan kurban sosyal dayanışmayı sağlamanın önemli bir yoludur’’ diyerek kurban bayramında ve diğer zamanlarda yoksul insanların gözetilmesinin önemine değindi.

Koyunları kesilmek üzere yoksul, öksüz ve yetim ailelerine arife ve Bayram günü dağıtımını gerçekleştiren Başkan Çelikcan vatandaşlara bayram sürprizi yaptı. Dağıtılan kurbanlıklara kavuşan aileler çok mutlu olduklarını belirterek '' Maddi durumumuz iyi olmadığı için kurban kesemeyecektik.Hiç ummadığımız anda kurbanlıklarımız geldi.Özellikle çocuklarımız çok mutlu oldular. Yüreğir Belediye Başkanımız Mahmut Çelikcan'a teşekkür ediyoruz.'' dediler.

Haber okunma sayısı: 2959

Ganoturk


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ