• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Baş’tan “Açık mektup” tepkisi!

bastan-acik-mektup-tepkisi

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş, Ülkücü camiayı hedef alan habere tepki gösterdi. --“Kullanılan birkaç kişi’, ‘Ülkücülere açık mektup’ yazmak için gerekçe olurken, aynı gazetede aynı haberdeki ifadeyle ‘İlçe belediyesinden iş alan, orada görev yapan, aracılık eden, kirli ilişkiler ağının bir parçası olan azmettiricilerin’ aynı gerekçeyi oluşturmamasını kamuoyunun ve değerli basınımızın takdirlerine bırakıyorum.”
19 Nisan 2016 Salı 17:15

Baş’tan “Açık mektup” tepkisi!

 

ADANA – Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Yusuf Baş; MHP, Ülkü Ocakları ve Büyükşehir Belediyesi’nin ilgisi olmadığı bir olayda bu kurumları zan altında bırakan habere tepki gösterdi.

Başkan Yusuf Baş, Adana’da yayınlanan bir gazetede yer alan “Ülkücülere açık mektup” başlıklı habere ilişkin açıklamada bulundu. Baş, açıklamasında şunları söyledi:

GAZETE BİZZAT İTİRAF EDİYOR

 “Geçtiğimiz günlerde bahse konu gazetenin imtiyaz sahibinin darp edildiğini üzülerek öğrendik. Bugün de aynı gazetede çıkan bir haber bizi ikinci kez üzmüştür. Saldırının arkasında Partimizle ilgisi olmayan bir ilçe belediyesindeki şahısların olduğu bizzat açıklanmaktadır. Gazetede ‘Saldırının MHP ve ülkü ocağıyla alakası olmadığı da tarafımızdan tespit edilmiştir’, ‘Hedef şaşırtmak istediler ama biz bu oyunun arkasında kimler olduğunu tespit ettik. Saldırganları kullanarak Büyükşehir Belediyesi, MHP ve Ülkü Ocaklarını da bu oyunun içine çekmek istediklerini bilmenizi istiyoruz’ denilmektedir.”

CAMİAMIZ ZAN ALTINDA BIRAKILAMAZ

Yusuf Baş, şöyle devam etti:

“Durumun bu şekilde olduğu açıklanmasına rağmen, olayın faillerinin ASKİ’de çalışıyor olduğu ileri sürülerek, Partimizi, Ülkü Ocakları’nı ve Büyükşehir Belediyesi’ni afişe etmek, ayıptır, günahtır. Yüzlerce insanın görev yaptığı kurumlarda çalışan kişilerin dışarıda tasvip edilmeyecek davranışları nedeniyle, koskoca bir camia zan altında bırakılamaz.”

ÇOK ÖNEMLİ, ÇOK İLGİNÇ AYRINTI

“Burada çok önemli ve çok ilginç olan ayrıntı ise şudur.” diyen Yusuf Baş, “Saldırıyı azmettirenlerin ve onların siyasi kurumları, çalıştıkları belediye değil de, ‘kullanıldığı belirtilen birkaç saldırgan’ vesile edilerek Ülkücü camiaya ve kurumlarına ‘açık mektup’ yazmanın sebebi hikmeti nedir? ‘Kullanılan birkaç kişi’, ‘Ülkücülere açık mektup’ yazmak için gerekçe olurken, aynı gazetede aynı haberdeki ifadeyle ‘İlçe belediyesinden iş alan, orada görev yapan, aracılık eden, kirli ilişkiler ağının bir parçası olan azmettiricilerin’ aynı gerekçeyi oluşturmamasını kamuoyunun ve değerli basınımızın takdirlerine bırakıyorum.”


Haber okunma sayısı: 876

Haberin etiketleri:

adana, yüreğir, mhp, açık, mektup, yusuf, baş
Ganoturk


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ