• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Başkan Ramazan Çırak: Ülkemiz son 100 yılın en kritik sürecinden geçiyor

baskan-ramazan-cirak-ulkemiz-son-100-yilin-en-kritik-surecinden-geciyor

AK Parti Çukurova İlçe Başkanı Ramazan Çırak, “Ülke olarak son 100 yılın en kritik sürecinden geçiyoruz” dedi.
21 Aralık 2016 Çarşamba 14:30

 AK Parti Çukurova İlçe Başkanlığı, ‘1916’dan 2016’ya Mehmet Akif Ersoy’u Anlamak’ konulu konferans düzenledi. Ramazanoğlu Camii Konferans Salonu’nda düzenlenen konferans, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni, il ve ilçe teşkilatlarının yanı sıra çok sayıda davetlinin katıldığı konferansın açılışında konuşan AK Parti Çukurova İlçe Başkanı Ramazan Çırak, “İçinde bulunduğumuz bu sürecin yanı sıra istiklal şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un hem doğum yıl dönümü hem de vefat yıl dönümü olması münasebetiyle böyle bir konferans düzenledik.

Bizim derdimiz, bu vatan, bu millet, bu bayrak, bu ezan. AK Parti derdi olanların partisi. Bu ülke için canımızın kanımızın son damlasına kadar çalışmaya, gayret etmeye devam edeceğiz” dedi. 

Başkan Çırak, “İçinden geçtiğimiz süreçte dünya çapında, özeklikle bizim ülkemizin de içinde bulunduğu Ortadoğu üzerinde bir takım hesaplar yapılıyor. Ülke olarak son 100 yılın en kritik sürecinden geçiyoruz. 1900’lü yıllardan kalan hesaplar şimdi tekrar görülmeye çalışılıyor. Bir takım haritalar yeniden çizilmeye çalışılıyor.  Ama bu millet çok badireler atlattı. Bunu da atlatacaktır Allah’ın izniyle. Hep beraber, birlik olarak, dirlik olarak, diri olarak bu süreci hayırlısıyla atlatacağız” şeklinde konuştu. 

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Çelik, Osmanlı’dan günümüze, Türkiye ve Ortadoğu üzerinde oynanmak istenen oyunları anlattı. 


Haber okunma sayısı: 1439

Ganoturk


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ