• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

BAŞKAN ÇELİKCAN'DAN MİRAÇ KANDİLİ KUTLAMASI

baskan-celikcandan-mirac-kandili-kutlamasi

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Feyz ve bereketin coştuğu mübarek gecelerimizden biri de Miraç Gecesi olduğunu belirterek 'Miraç bir yükseliştir, bütün süfli duygulardan, beşeri hislerden ter temiz bir kulluğa, en yüce mertebeye terakki ediştir. Resulullahın (SAV) şahsında insanlığın önüne açılmış sınırsız bir terakki ufkudur.' dedi
02 Mayıs 2016 Pazartesi 18:52

 Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed ‘in (SAV) en büyük mucizelerinden biri olduğunu belirterek’’ Miraç, Receb ayının 27.Gecesi Cenab-ı Hakkın Daveti üzerine Cebrail Aleyhisselamın rehberliğinde Peygamber Efendimiz (SAV) Mescid-i Haramdan Mescid-i Aksa’ya, oradan da semaye, yüce âlemlere, ilahi huzura yükselmesidir.  Miraç Gecesi Feyz ve bereketin coştuğu mübarek bir gecelerimizden biridir.’’ dedi.

 

Başkan Çelikcan 3 Mayıs Salı gününü Çarşambaya bağlayan gecede Miraç Kandilinin kutlanacağını belirterek ‘’ Miraç; Peygamberce beden ve ruhla yaşanmış ama bizlere de ruhen yaşanılabileceğini öğretmiş bir kutsal yolculuktur. Bu gecede rabbimizle yakınlığımızı artıracak ve bunu devamlı hale getirecek işler yapılmalı. İç dünyamıza dönüp kendimizi sorgulamamız, kulluk bilincine ulaşarak dua ve niyaz da bulunmamız gerekir. Miracın, manevi yükselişimiz olduğunu, onun da gönül ve ruh temizliğinden geçtiğini unutmayalım.’ diyerek tüm İslam âleminin mübarek Miraç Kandilini kutladı.

 

 

 

 

 

 

 

 


Haber okunma sayısı: 1852

Ganoturk


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ