• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet ÜNÜVAR'ın Kutlu Doğum Haftası Mesajı

ak-parti-adana-milletvekili-prof-dr-necdet-unuvarin-kutlu-dogum-haftasi-mesaji

Miladi 571 yılı, Nisan ayı. Diğer bir ifadeyle Fil Yılı, Rebiulevvel ayı, 12. günü, pazartesiydi. Henüz tanyeri ağarmamıştı. Kâinatın en sevgili insanı, Peygamberimiz (S.A.V.) âleme rahmet olarak dünyayı şereflendirmek üzereydi
15 Nisan 2016 Cuma 17:59

 Âmine Validemizin o esnada hizmetinde bulunan Abdullah kızı Fatıma Validemiz anlatıyor: “Annesi O’nu (A.S.) doğurduğu gece oradaydım. Nereye baksam O’nun nurlandığını, ev​in nurla dolduğunu görüyordum. Hatta yıldızların yaklaştığını hissediyor, üzerime düştü düşecekler, diyordum.” İşte öyle bir gelişle geldi Efendimiz (A.S.) âlemlere rahmet olarak.

 

Sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa s.a.v.’in dünyaya teşrifi asırlardır tüm Müslümanlar arasında Mevlid Kandili olarak kutlanır. Ancak miladi takvime göre sevgili peygamberimizin doğumu 14-20 Nisan haftasına denk geldiği için ülkemizde bu hafta Kutlu Doğum Haftası olarak kutlanır ve hafta boyunca Diyanet İşleri Başkanlığımızın belirlemiş olduğu bir tema ile insanımız bilgilendirilir. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın belirlemiş olduğu teması “İnsanlığı Yüceltmek İçin Gelin Birlik Olalım” dır. Tefrika, ayrılık ve gayrılık için değil, imandan gelen birlik ve dirlik için çalışmalıyız. Mezhep, meşrep, ırk, bölge ve coğrafya farklarını değil, sadece ve sadece Efendimiz (s.a.v)’in Ensar ve Muhacir arasında tesis ettiği “ben” i “biz” “biz” i “bir” yapan İslam kardeşliğini ön plana çıkarmalıyız.

 

Sevgili Peygamberimiz, bize asırlar öncesinden hadisleri ve kıssaları ile her konuda örnek olmuştur. O’nun (A.S.) göstermiş olduğu yolda dosdoğru ilerlemek için kardeşlik ve birliği hayatımızda tesis etmek dileğiyle tüm Müslümanların Kutlu Doğum Haftasını kutluyorum.


Haber okunma sayısı: 2225

Ganoturk


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ