• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

SAĞLIK

Çocuklara Kahvaltı Alışkanlığı Kazandırılmalı

cocuklara-kahvalti-aliskanligi-kazandirilmali Sömestr tatili geride kaldı ve okullar açıldı.

Ayakkabınız Ortopedik Mi?

ayakkabiniz-ortopedik-mi Podomania Ayak Sağlığı Merkezi Podiatristi Nazlı Ekici, 'sonradan genişler' düşüncesi ile alınan ayakkabıların, ayak sağlığını olumsuz etkilediği uyarısında bulunarak, ayakkabı seçilirken model ve

Sigara İçmek Pişmaklıktır

sigara-icmek-pismakliktir Acıbadem Adana Hastanesi Sigara Bağımlılığı Tedavi Merkezi Hekimi Dr. Obengül Ejder, sigaranın mutlaka bırakılması gereken bir alışkanlık olduğunu söyledi.

Tuz Ödeme Yol Açıyor

tuz-odeme-yol-aciyor Opr.Dr.Okan Dost, alınan su ve tuz miktarının vücutta şişme ve bacaklarda ödem oluşmasına neden olduğunu söyledi.

Kolon Kanserinde Erken Teşhis Hayat Kurtarıyor

kolon-kanserinde-erken-teshis-hayat-kurtariyor Kolon kanseri en çok görülen kanser türleri arasında üçüncü sırada yer alıyor.

Turunçgilde 'Sarı Damar' Uyarısı

turuncgilde-sari-damar-uyarisi Çukurova Üniversitesi (Ç.Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr.Nüket Önelge, 'Turunçgil Sarı Damar Açılması Hastalığı' konusunda Çukurovalı çiftçileri uyardı.)

Meridien Başhekimliğine Dr. Ayla Kılıçaslan Atandı

meridien-bashekimligine-dr-ayla-kilicaslan-atandi Yaptığı yatırımlarla sağlık sektörüne yeni bir hizmet ve kalite anlayışı getiren işadamı Şakir Oral, Adana'da hizmete açtığı Meridien Hastanesi'nin Başhekimliği'ne kamu sağlık kurumları ve özel

Tıp dünyası Durdane'yi konuşuyor

tip-dunyasi-durdaneyi-konusuyor Türkiye'de ilk defa aynı anda kadavradan iç ve dış menisküs nakli yapılan 18 yaşındaki genç sporcu Durdane Kökbudak'ın ameliyatı, dünyada da nadir bir durum olmasından dolayı tıp çevrelerince

Sağlık Sektörüne Yeni Yatırım

saglik-sektorune-yeni-yatirim Özel MERIDIEN Hastanesi hizmete girdi.bu kez sağlık sektörüne de yatırım yaptı.

Hamilelikte pıhtılaşma sorunu

hamilelikte-pihtilasma-sorunu Hamilelik, venöz tromboz ve akciğer ambolisi riskini arttırıyor.

Kadınların sadece %2’sinde bu sorun yok!

kadinlarin-sadece-2sinde-bu-sorun-yok Bristol Üniversitesi’nin yaptığı araştırmaya göre kadınların sadece %2’sinde koltukaltı terleme sorunu yok.

İki hamilelik arasındaki süre ne kadar olmalı?

iki-hamilelik-arasindaki-sure-ne-kadar-olmali Tekrar hamile kalmadan önce beklemek gereken ideal zaman ne kadardır?

Tüp bebek tedavisinde en önemli faktör: Kadının yaşı

tup-bebek-tedavisinde-en-onemli-faktor-kadinin-yasi ”Tedavide başarıyı belirleyen en önemli faktör, kadının yaşıdır. Belirli yaştan sonra ne yazık ki yeterli sayı ve kalitede yumurta elde edilememekte, başarı oranı düşmektedir”

Kadınlar neden daha az kazanıyor?

kadinlar-neden-daha-az-kazaniyor Kariyerine yeni başlamış bir kadın mısınız? O zaman bu haberi mutlaka okuyun!

Hamilelikte istenmeyen tüylerden nasıl kurtulabilirim?

hamilelikte-istenmeyen-tuylerden-nasil-kurtulabilirim Hamilelikte hormonların seviyelerindeki değişim vücutta tüylenmeye veya var olan tüylerin miktarının artmasına neden olabilir.

Sigarayı 40 yaşından önce bırakan kadınlar 9 yıl kazanıyor

sigarayi-40-yasindan-once-birakan-kadinlar-9-yil-kazaniyor Sigarayı 40 yaşından önce bırakan kadınların yaşam süresinin sigara içmeye devam edenlere göre yaklaşık 9 yıl fazla olabileceği belirlendi.

Bebeklerde diş gıcırdatma reflü habercisi olabilir

bebeklerde-dis-gicirdatma-reflu-habercisi-olabilir ”3 yaşın altındaki bebeklerde diş gıcırdatma, çocuğun dikkat çekmek istemesinden değil, reflü nedeniyle mide içeriğinin ağza gelmesinden kaynaklanıyor”

Eş seçimi sağlığı etkiliyor!

es-secimi-sagligi-etkiliyor Kişilerin, sosyoekonomik durumuna denk eşler seçtiği ve bu durumun sağlığı etkilediği belirlendi.

Adana'da Bir Hekim Daha Darp Edildi

adanada-bir-hekim-daha-darp-edildi Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Seyhan Uygulama Merkezi Kalp Damar Cerrahisi Servisi Asistan Doktor Ferit Cerep bir hasta yakını tarafından darp edildi.

Genital herpes ve hamilelik

genital-herpes-ve-hamilelik Genital herpes sık yaşanabilen bir cinsel sağlık sorunudur. Peki, bu sorun söz konusu olduğunda hamilelik fikrinden vazgeçmek gerekir mi?

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ