• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

SAĞLIK

Çocuk Felci Aşılama Kampanyası Başladı

cocuk-felci-asilama-kampanyasi-basladi Dünya Sağlık Örgütü'nün Suriye'de çocuk felci görüldüğünü açıklamasından sonra Sağlık Bakanlığı'nca Adana'nın da aralarında olduğu 7 şehirde aşılama kampanyası başlatıldı.

Adana Organ Bağışında Türkiye İkincisi

adana-organ-bagisinda-turkiye-ikincisi Adana'nın, yaşarken organ bağışında bulunan 3 bin 221 kişi ile İstanbul'un ardından az farkla Türkiye ikincisi olduğu bildirildi.

Ünüvar: "Türkiye Organ Naklinde Avrupa'nın Önünde"

unuvar-turkiye-organ-naklinde-avrupanin-onunde Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Adana Milletvekili Prof.Dr.Necdet Ünüvar, Türkiye'nin; organ naklinde sayı ve başarı olarak Avrupa'nın en başarılı ülkeleri arasında yer

Türkiye'de bir ilk Zeytinyağlı Yastık

turkiyede-bir-ilk-zeytinyagli-yastik- Uyku sorunu çekenlere mükemmel çare Bu akşam 20:45'te Ulusal Kanal'da tanıtımı gerçekleştirelcektir.

Doktora Tazminat Davası Açtılar

doktora-tazminat-davasi-actilar Adana'da sağ kolu engelli bir çocuk dünyaya getiren kadının "kendilerini ikaz etmediği" gerekçesiyle doktor Ö.K.S dava açtı.

Bilgisayar Başında Geçirilen Uzun Zaman Bel ve Boyun Ağrılarını Arttırıyor

bilgisayar-basinda-gecirilen-uzun-zaman-bel-ve-boyun-agrilarini-arttiriyor Adana'da Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof.Dr.Erhan Serin, yoğun çalışma hayatı ile bilgisayar karşısında geçirilen uzun saatler nedeniyle bel ve boyun ağrılarından şikayet edenlerin sayısının her

Emektar Eczacılara Plaket

emektar-eczacilara-plaket Adana Eczacı Odası tarafından, 14 Mayıs Eczacılar Günü etkinlikleri kapsamında meslekte 30 ve 50 yılını dolduranlar eczacılara törenle plaket verdi.

Eczacı Pırıl Yıldırım : Klinik Eczacılık Bilinçsiz İlaç Tüketimini Azalttı

eczaci-piril-yildirim--klinik-eczacilik-bilincsiz-ilac-tuketimini-azaltti Eczacı Pırıl Yıldırım, klinik eczacıların hastane servislerinde görev almasıyla bilinçsiz ilaç tüketiminin azaldığına ve tedavi ile izleme programlarında başarının arttığına dikkat çekti.

Valilikten Açıklama

valilikten-aciklama- Adana Valiliği, halk sağlığı taraması çalışmalarının engellendiği şeklindeki haberlerin gerçek dışı olduğunu bildirdi.

Dişhekimleri Brunch'ta Buluştu

dishekimleri-brunchta-bulustu Adana Dişhekimleri Odası Yönetimi, üyeleri ve aileleri ile birlikte Kaktüs Parkta gerçekleştirilen Brunch'ta bir araya geldi.

Adana'dan Afrika'ya Acil Sağlık Ekibi

adanadan-afrikaya-acil-saglik-ekibi (GUSAF) üyesi Adana Sağlık Mensupları Derneği (SAMEDER) tarafından dünyanın en fakir ülkelerinden biri olarak bilinen Orta Afrika Cumhuriyeti'ne 5 kişilik gönüllü acil sağlık ekibi gönderildi.

Adst Mezunları Neden Atanamıyor ?

adst-mezunlari-neden-atanamiyor- Sağlık Personelleri olarak kamuya atanmayı bekleyen binlerce ağız ve diş sağlığı teknikeri bulunmaktadır.Buna rağmen bir çok sağlık personeli halinden memnunlarmış gibi sesleri hiç çıkmamaktadır.

'Reformer Pilates Kilo Verdiriyor'

reformer-pilates-kilo-verdiriyor Adana'da spor salonu yöneticisi Aynur Gedik, yaz tatili öncesinde kilo vermek ve zinde kalmak isteyenlere, Reformer Pilates egzersizlerini önerdi.

Oto Tamirciler Sitesi'nde Tapu Heyecanı

oto-tamirciler-sitesinde-tapu-heyecani Adana ESOB' bağlı Adana Oto Motor Tamirciler Esnaf Odası'nın önderliğinde, Oto Tamirciler ve Oto Elektrikçiler Esnaf Odaları'nın da destekleriyle yaptırılan Adana Oto Tamircileri Sanayi Sitesi'nde tapu

Okul Çağı Check-upını İhmal Etmeyin

okul-cagi-check-upini-ihmal-etmeyin Adana Acıbadem Hastanesi Aile Hekimliği Uzmanı Dr. Filiz Arabacı, çocuklarda olabilecek muhtemel sağlık sorunlarının önlenmesi ve tedbirlerinin geç olmadan alınması için çocuk check-upının çok önemli

Çukurova'nın Narenciye Balı Hasadı Yapıldı

cukurovanin-narenciye-bali-hasadi-yapildi Bal Tanıtım Derneği'nin Adana'da düzenlediği 4. narenciye balı hasadı ve tanıtım töreni portakal bahçesinde gerçekleşti.

Türkiye'de 5 Bine Yakın Hemofili Hastası Var

turkiyede-5-bine-yakin-hemofili-hastasi-var Çocuk Hematolojisi Uzmanı Prof.Dr.Bülent Antmen, Sağlık Bakanlığı'nın verilerine göre Türkiye'de, 4 bin 625 kişinin kan pıhtılaşması sorunu anlamına gelen Hemofili hastası olduğunu söyledi.

Türk Jinekoloji Derneği

turk-jinekoloji-dernegi Meslektaşımızı Katil Gibi Göstermeyin

2 Aylık Bebek Doğuştan Şeker Hastası

2-aylik-bebek-dogustan-seker-hastasi 3 çocuğu çeşitli hastalıklardan ölen ailenin yeni bebeği de yeni doğanlarda 500 binde 1 oranında görülen şeker hastalığı ile dünyaya geldi.

"Toplum Kadının Cinselliğini Ahlaksızlık Olarak Görüyor"

toplum-kadinin-cinselligini-ahlaksizlik-olarak-goruyor Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) Adana Şube Başkanı Taner Canatar, cinsellikle ilgili yanlış beklentiler ve inançların kadınların cinselliğe karşı tutum ve davranışlarını olumsuz

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ