• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Oto Tamirciler Sitesi'nde Tapu Heyecanı

oto-tamirciler-sitesinde-tapu-heyecani

Adana ESOB' bağlı Adana Oto Motor Tamirciler Esnaf Odası'nın önderliğinde, Oto Tamirciler ve Oto Elektrikçiler Esnaf Odaları'nın da destekleriyle yaptırılan Adana Oto Tamircileri Sanayi Sitesi'nde tapu heyecanı yaşanıyor.
22 Nisan 2013 Pazartesi 13:04

 Yeşiloba Mahallesi Eski Karayolları Fenni Muayene İstasyonu arkasındaki Eski Meyna Fabrikası'na ait 85 dönüm arazi üzerine kurulan 348 işyerinin yer aldığı Adana Oto Tamirciler Sanayi Sitesi'nin temeli 25 Nisan 2012 günü yapılan törenle atılmıştı.


Oda ve Site Kurucu Başkanı Muhittin Doğan, içerisinde 2 lokanta, bir market, yeşil alan ve sağlık tesisi ile mescit de bulunan sitede iki farklı zemin oturumu ve asma kat ofise sahip 20 blokta toplam 348 dükkanın bulunduğunu, bunların da bir yıllık süreçte büyük çapta tamamlandığını ve yüklenici firmaya ödemeleri yaparak, banka kredilerini kullanan esnafların tapularının da süratle hak sahiplerine teslim edildiğini bildirdi.


Adana'da irili ufaklı yaklaşık 2 bin 500 oto tamirci esnafı olduğunu dile getiren Başkan Doğan, "Adana'da yeni siteleri de yapmamız durumunda kent içerisinde görüntü kirliliğine yol açan oto tamirhanesi kalmayacak. Araç sahibi vatandaşlarımız da diledikleri takdirde, sitelerimize gelerek işlerini daha temiz ve güvenli ortamda, rahatlıkla halledebileceklerdir. Bu site sayesinde 348 esnafımızı modern işyerlerine taşıyacak olmanın heyecanını yaşıyoruz. İnşallah alt yapısı da tamamlandığında iki aylık bir zamanda bu sitenin takır takır çalıştığını da göreceğiz.


Şu ana kadar sitedeki 320 dükkanın satışı yapıldı, kuraları çekildi.


28 dükkan ise alıcı bekliyor.


Burada, bence dükkan almayanların pişman olacağı güzel bir site oluştu. Biz elimizden geldiğince esnafımıza hizmet yolunda çalışmalarımıza devam edeceğiz"dedi.


Başkan Doğan, Seyhan'daki sitenin hizmete girmesinden hemen sonra Yüreğir ilçesine de eski sanayi sitesini de içine alacak şeklide yaklaşık 300 ile 500 dükkanlık yeni bir oto tamircileri sanayi sitesi inşaatını kuracakları kooperatif aracılığıyla, belediyenin de destekleriyle başlatacaklarını müjdeledi.


Başkan Doğan, Adana'nın en önemli sorunlarından biri olan Oto Tamirciler Sanayi Sitesi'nin yapımından bugüne kadar kendilerine destek veren başta Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz,


TESK Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana ESOB Başkanı Kazım Barışık, Adana Milletvekilleri Necati Çetinkaya, Ali Küçükaydın, Ümit Özgümüş, Seyhan Belediye Başkanı Prof.Dr. Azim Öztürk, ADASO Başkanı Sadi Sürenkök, Birlik Yönetim Kurulu Üyeleri, Esnaf Odaları Başkanları ve bürokratlar ile yüklenici firma Yeter İnşaat'a da ayrı ayrı teşekkür etti. 


Haber okunma sayısı: 1223

Ganoturk


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ