• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
adanaisi

Adana Şehir Hastanesi Japonların İlgi Odağı

adana-sehir-hastanesi-japonlarin-ilgi-odagi

Japonya’nın İki Teknoloji Devi Daha Adana Şehir Hastanesi’nde
26 Mayıs 2018 Cumartesi 20:56

 Modern bekleme salonlarından, ameliyathanelerine; polikliniklerinden, yoğun bakım ünitelerine yaklaşık 5 bin personelle günlük 16 bin hastaya kesintisiz hizmet sunan bin 550 yataklı Adana Şehir Hastanesi, teknoloji devi Japon firmalarının ilgilisini çekmeye devam ediyor. 

 

Sahip olduğu ileri teknolojik medikal ekipmanlarıyla sadece Türkiye’nin değil; dünyanın  sayılı hastaneleri arasında yer alan Şehir Hastanesi, Mayıs ayında ikinci kez Japonya merkezli global şirketlerin üst yöneticilerini konuk etti. Mayıs ayının ilk haftasında Hitachi ve Miraca firmalarından bir grubu karşılayan Şehir Hastanesi yönetimi, bu kez yine Hitachi ile Canon şirketlerinden bir heyeti misafir etti.

 

Şehir Hastanesi yönetimi; bilişim teknolojileri,  endüstriyel cihazlar, medikal ve sağlık ürünleri, baskı teknolojileri gibi birçok alanda faaliyet gösteren Hitachi ve Canon heyetine ‘sağlık üssü’ konumundaki kurum hakkında önce sunum yaptı. 

Japon misafirler, daha sonra kamu-özel iş birliği modelini uluslararası standartlara uygun bir şekilde Türkiye sağlık sektörüne taşıyan bir yönetim anlayışı ile işletilen hastanede incelemelerde bulundu. 

 

1512 adet sismik izolatörüyle ‘Dünyanın En Büyük Sismik İzolatörlü Hastanesi’ unvanına sahip hastanenin lüks otel konforunda düzenlenen odalarını gezen Japon heyet, yüksek teknolojili laboratuvarları, radyoloji ünitesi, yardım masası ve çağrı merkezini ziyaret edip ilgililerden bilgi aldı. 

 

Geçtiğimiz günlerde ABD’nin Orlando kentinde Radyo Frekans Tanımlama (RFID) teknolojileri alanında ‘En İyi Hastane Uygulaması Ödülü’nü alan Şehir Hastanesi’nden bol bol fotoğraf çekip not tuttun Japon heyet, İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Özer'i de ziyaret ederek, görüş alışverişinde bulundu.

 


Haber okunma sayısı: 1526

Ganoturk


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ