• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
adanaisi

Adana Şehir Hastanesi ev sahipliği yaptı

adana-sehir-hastanesi-ev-sahipligi-yapti

“Mini Gastrik Bypass Bronz Sertifikasyon” kursu tamamlandı
24 Haziran 2018 Pazar 16:48

 Adana / Sağlık Bilimleri Üniversitesi Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin ev sahipliğinde, Bariatrik Metabolik Cerrahi Derneği iş birliğiyle düzenlenen ve obezite cerrahisi alanında dünyada sıklıkla uygulanan Mini Gastrik Bypass Prosedürünü Tıp literatürüne kazandıran Prof. Dr. Robert Rutledge’in de katıldığı “Mini Gastrik Bypass Bronz Sertifikasyon Kursu” sona erdi. 

 

Adana Şehir Hastanesi konferans salonunda 2 gün süren kursta; Mini Gastrik Bypass Prosedürünün standardizayonu, teknik ayrıntılar, peroperatif hasta yönetiminin ele alındığı, teorik ve pratik bilgiler verilmesinin yanı sıra canlı yayın ameliyatlarla vaka sunumları da yapıldı.  Dünyada mide küçültme ameliyatını ilk kez yapan Prof. Dr. Robert Rutledge’in de katıldığı ameliyatlarda, doktorlar ameliyathaneye canlı olarak bağlanıp ekibe soru yöneltme imkânı da bulabildiler.

 

Bariatrik ve Metabolik Cerrahi Derneği Başkanı Prof. Dr. Mahir Özmen, Prof. Dr. Aziz Sümer, Doç. Dr. Süleyman Çetinkünar, Doç. Dr. Recep Aktimur, Doç. Dr. Tolga Şahin ve Opr. Dr. Murat Üstün’ün yanı sıra Türkiye’nin birçok ilinden uzmanların katıldığı kursun sonunda katılımcılara sertifikaları verildi.


Haber okunma sayısı: 3565

Ganoturk


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ