• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Adana, “2015 Uluslararası Tıbb-ı Nebevi Kongresi”ne Hazırlanıyor

adana-2015-uluslararasi-tibb-i-nebevi-kongresine-hazirlaniyor

İlimizde; Adana Valiliği, Çukurova Üniversitesi Rektörlüğü, Tıbb-ı Nebevi Derneği ile Çukurova Kalkınma Ajansı'nın ortaklığı ve koordinesinde düzenlenecek olan “ADANA 2015 ULUSLARARASI İSLAM VE TIP (Tıbb-ı Nebevi) KONGRESİ” ile ilgili çalışmalar son aşamaya gelmiştir.
05 Ekim 2015 Pazartesi 14:19

 Komşu ülkelere yapılan çağrılar ve Türkiye’deki duyurular ile 17’si yurt dışından 143’ü yurt içinden 160 bilim insanının bildiri sunacağı ve 20’ye yakın poster sunumunun yer alacağı bilimsel kongre 7 Ekim 2015 Çarşamba günü saat: 10:00’da Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi’nde yapılacak açılış programıyla başlayacaktır.

Sunulacak bildiriler Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık, İlahiyat, Ziraat, Su Ürünleri, Veterinerlik gibi farklı bilim insanları tarafından hazırlanmış olup, ecdadımızın tıp tarihine yaptığı katkıların yanı sıra helal gıda, şifalı bitkiler, sağlıklı beslenme, ruh sağlığı, hastalara dini destek, aile hekimliği ve organ nakli gibi bir yandan modern tıbbın alanına giren diğer yandan da coğrafyamızın dini hassasiyet ve sorumluluklarına referansı bulunan konuları içermektedir.

Bilimsel kongre 3 gün sürecek olup, 8-9 Ekim tarihlerinde yine Çukurova Üniversitesi Kampüsü içerisinde yer alan MİTHAT ÖZHAN KONFERANS SALONU’nun büyük ve küçük amfilerinde sürdürülecektir.

10 Ekim günü ise, katılımcıların Hatay ve Mersin illerine gezileri yer alacaktır. Bilimsel kongrenin alanında ilk olma özelliği taşıdığı ve günümüzde yaşanan olaylar karşısında yeni bilimsel bakışlar getireceği beklenmektedir.

İzleyici olarak, ilimiz entelektüelleri ve öğrencilerine de çok sayıda davetiye ulaştırılacaktır. 


Haber okunma sayısı: 1434

Ganoturk


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ