• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

FOTOĞRAF SANATÇISI MEHMET TURGUT ÜNLÜ ADANALILARI DOĞDUKLARI EVDE FOTOĞRAFLADI

fotograf-sanatcisi-mehmet-turgut-unlu-adanalilari-dogduklari-evde-fotografladi

Ünlü fotoğraf sanatçısı Mehmet Turgut, Portakal Çiçeği Karnavalı’na bu yıl da ilginç bir sergi ile katıldı. Adanalı ünlüleri doğdukları, yaşadıkları evlerde, okudukları okullarda ve Adana sokaklarında fotoğraflayan Mehmet Turgut, bu fotoğraflardan oluşan “Adanalı Olacak Çocuk” sergisini tarihi Kazancılar’da beğenilere sundu.
10 Nisan 2015 Cuma 15:55

 Mehmet Turgut’un fotoğrafladığı ünlü Adanalılar arasında geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz Yaşar Kemal ve Erol Büyükburç ile birlikte, karnavalın fikir öncüsü Ali Haydar Bozkurt, Altan Gördüm, Arif Keskiner, Aytaç Arman, Caner Cindoruk, Faruk Tınaz, Levent Özdilek, Menderes Samancılar ve Nebil Özgentürk bulunuyor.

 

Mehmet Turgut tarafından fotoğraflanan ünlü Adanalılar da sergi açılışında hazır bulundu. Doğdukları ve hayatlarının bir bölümünü geçirdikleri evleri, okul anılarını ve Adana’nın eski yaşantısını davetlilere anlatan ünlü isimler duygu dolu anlar yaşadılar. Mehmet Turgut’un “Adanalı Olacak Çocuk”  sergisi 2015 Portakal Çiçeği Karnavalı etkinlikleri sonrasında da Kazancılar’da görülebilecek.


Haber okunma sayısı: 2038

Ganoturk


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ