• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Veda Mektubu Ankara Yazı Filmi Kozan'da Çekiliyor

veda-mektubu-ankara-yazi-filmi-kozanda-cekiliyor

Kozan’ın tarihi sokakları sinema ve reklam filmlerinin gözdesi olmaya devam ediyor. Kısa süre önce uluslararası iki araç markasının reklamlarına ev sahipliği yapan Kozan şimdi de bir sinema filmine plato oluyor.
20 Kasım 2015 Cuma 14:12

 1980 darbesinde genç yaşta idam edilen Ülkücü Şehit Mustafa Pehlivanoğlu’nun hayatını ve idamının ardından ailesinin yaşadığı dramı anlatan ‘Veda Mektubu – Ankara Yazı’ filminin sahnelerinin bir kısmı Kozan’da çekiliyor. Kozan Belediyesi’nin restorasyonunu kısa süre önce tamamladığı Yeğenoğlu Sokak’ın da aralarında bulunduğu tarihi sokaklar ve konaklar film ekibini ağırlıyor.

 

TRT’nin ‘Türk Sinemasının 100. Yılı’ nedeniyle desteklediği 33 sinema filminden biri olan ve  Adana Büyükşehir Belediyesi’nin de sponsorları arasında bulunduğu ‘Veda Mektubu - Ankara Yazı’ filminin yönetmenliğini ödüllü yönetmen Kemal Uzun yapıyor. ‘Kurtlar Vadisi’ dizisiyle tanıdığımız Gürkan Uygun, İpek Tuzcuoğlu, Minur Can Cindoruk ve Burçin Abdullah’ın başrollerini paylaştığı fimin gösterim tarihi olarak Şubat 2016 hedefleniyor.

 

Kozan Belediyesi ekiplerinin hazırlık çalışmaları ve çekim sırasında ekibe büyük destek verdiğini ifade eden filmin yönetmeni Kemal Uzun, Belediye Başkanı Musa Öztürk’e ve Kozanlılara ev sahipliğinden dolayı teşekkür etti.Mahmutlu Mahallesinde 60 kişilik kadro ile çekimlere devam ettiklerini ifade eden Uzun, Kozan’daki çekimlerin 1 ay süreceğini belirtti. Yönetmen Uzun film hakkında şunları söyledi; “12 Eylül darbesinde haksız yere idam edilen Ülkücü Mustafa Pehlivanoğlu’nun yaşadıklarını konu alan bir fim çekiyoruz. Aslında Ülkücüsü sağcısı solcusu farketmeksizin 12 Eylül darbesinde yaşanan dramın insani yönünü beyazperdeye aktararak o günleri unutanlar veya hiç yaşamayanlara hatırlatmak istedik. Kozan’ı tercih etmemizin nedeni Adana Büyükşehir Belediyesi ve Kozan Belediyesi’nin bize gösterdiği yakınlık ve sunduğu imkanlar oldu.” 

 

Kozan’da devam eden çekimlerin aralık ayı ortalarına kadar devam edeceği bildirildi.


Haber okunma sayısı: 1774

Ganoturk


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ