• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

“Terzi” Adana Seyircisiyle Buluşuyor

terzi-adana-seyircisiyle-bulusuyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Terzi adlı oyunla Adana Şehir Tiyatroları’nın bu yıl ikincisini düzenlediği “Şehir-Tiyatro Buluşması” kapsamında Adana seyircisiyle buluşuyor. Slavomir Mrozek'in yazdığı Ragıp Yavuz’un yönettiği oyun, 19-20 Ekim 2015 tarihlerinde Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Sahnesi’nde saat 20.00’de sahnelenecek.
17 Ekim 2015 Cumartesi 17:06

 Slavomir Mrozek'in 1964'te sürgündeyken yazdığı "Terzi", Polonya tiyatrosunun olduğu kadar, çağdaş absürt tiyatro (saçma tiyatrosu) biçeminin de dünyadaki en önemli örneklerinden biri kabul edilir. Rol kişilerinin, süreçleri olan karakterler değil, evrensel semboller olarak ele alındığı oyunda yazar, politik, sosyal ve kültürel dönüşümlere burlesk (alaycı) bir üslupla yaklaşır. Belirsiz bir zamanda ve belirsiz bir coğrafyada yaşanan "Barbar" istilası, ülkede yapısal bir dönüşüme neden olabilecek midir, yoksa barbarlar, "Terzi"nin giydirerek belirlediği erkin yeni temsilcilerine mi dönüşecektir? Bu sorulara yanıt arayan tiyatral bir fabl olarak karşımıza çıkan oyunda "Kral hiçbir zaman çıplak olamaz!"... Eğer olursa, artık kral değildir...

 

Oyunda; Ahmet Saraçoğlu, Ergun Üğlü, Gülce Çakır, Emre Karaoğlu, Çimen Turunç Baturalp, Can Başak, Emrah Derviş Soylu, Can Tarakçı rolleri paylaşıyor. 


Haber okunma sayısı: 1489

Ganoturk


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ