• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

KÜLTÜR-SANAT

Nisanda Adana Karnavalı Coşkulu Başladı

nisanda-adana-karnavali-coskulu-basladi Binlerce kişiyi buluşturan Portakal Çiçeği Karnavalı başladı.

Sadri Alışık Tiyatrosu, Adana'ya Konuk Oluyor

sadri-alisik-tiyatrosu-adanaya-konuk-oluyor 15. Devlet Tiyatroları-Sabancı Adana Tiyatro Festivali, yerli ve yabancı tiyatro topluluklarının oyunlarını sanatseverlerle buluşturuyor.

Türkistanlılar Derneği'nde Nevruz Şenliği

turkistanlilar-derneginde-nevruz-senligi Adana Türkistanlılar Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği'nce Nevruz Şenliği düzenlendi.

Uluslararası Adana Tiyatro Festivali Başladı

uluslararasi-adana-tiyatro-festivali-basladi Dünyanın en saygın festivalleri arasında gösterilen 'Devlet Tiyatroları - Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali', Seyhan Nehri üzerindeki muhteşem gösteriyle başladı.

Adana Kültür Günleri

adana-kultur-gunleri Seyhan Belediyesi’nin, bu yıl ikincisini düzenlediği ‘Adana Kültür Günleri’ etkinliklerinin finali, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin ve

Şener DANYILDIZ 'ın Yeni Kitabı Yayınlandı

sener-danyildiz-in-yeni-kitabi-yayinlandi Şener DANYILDIZ "AŞK TRENİ" isimli kitabı ÜRÜN yayınlarından çıktı. İlk baskısı bugün raflarda olan kitapta Şener DANYILDIZ, bir film ile hayatın kendisini karşılaştırmıştır.

Portakal Çiçeği Karnavalı Hazırlıkları

portakal-cicegi-karnavali-hazirliklari Adana Valiliği'nin ve Seyhan Belediyesi'nin destekleriyle, Ali Haydar Bozkurt'un fikir öncülüğünde portakal çiçeklerinin açtığı dönemde düzenlenecek "Nisan'da Adana'da-Portakal Çiçeği Karnavalı"nın

Yaşlılardan 'Kadına Şiddet' Konulu Tiyatro

yaslilardan-kadina-siddet-konulu-tiyatro 18-24 Mart Yaşlılar Haftası kapsamında son yıllarda artış gösteren kadına yönelik şiddete dikkat çekmek amacıyla 'Anam, Bacım, Avradım' isimli oyunu sahneledi.

Adana 'da Bollywood Rüzgarı Estirecek

adana-da-bollywood-ruzgari-estirecek Sabancı Vakfı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları işbirliğiyle düzenlenen Devlet Tiyatroları-Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali, 15.yılında bir "Bollywood" müzikali olan Taj

Türkçe'nin Çocukları Kozan'ı Fethedecek

turkcenin-cocuklari-kozani-fethedecek Her yıl birçok ülkeden yüzlerce çocuğun katılımı ile gerçekleşen Türkçe Şölenlerinden tanınan yabancı öğrenciler Adana'nın Kozan ilçesine geliyor.

Ulubatlı Kültür Evini Bakan Çelik Açacak

ulubatli-kultur-evini-bakan-celik-acacak Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Yüreğir Belediyesi tarafından 6.'sı yaptırılan Ulubatlı Kültür Evinin açılışını gerçekleştirecek.

Matruşka Son Kez Perde Açacak

matruska-son-kez-perde-acacak Adana Devlet Tiyatrosu yapımı olan ve 3 sene önce fuaye sahnede seyirciyle buluşan 'Matruşka' adlı oyun, 26 Şubat-02 Mart tarihleri arasında Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi Sahnesi'nde son kez

'Atatürk'ü İdam' Fermanı Sahte

ataturku-idam-fermani-sahte Tarihçi Cezmi Yurtsever, Vahdettin'in hakkında verdiği iddia edilen idam fermanının sahte olduğunu söyledi.

Ressam Hallaçoğlu'ndan Sürpriz

ressam-hallacoglundan-surpriz Hülya Hallaçoğlu, Vali Hüseyin Avni Coş'u makamında ziyaret etti.

Akademisyenler Klasik Müzik Grubu Kurdu

akademisyenler-klasik-muzik-grubu-kurdu ÇÜ Devlet Konservatuvarı'nda 4 öğretim görevlisi, 'Academic Quartet' adıyla klasik müzik grubu kurdu.

"Karımla Evleniyorum " Oyunu Afyon'da

karimla-evleniyorum--oyunu-afyonda Adana Devlet Tiyatrosu yapımı, "Karımla evleniyorum (nikah kağıdı)" adlı tiyatro oyunu Afyonkarahisar'da sanatseverlerle buluşacak.

Amatör Kadın Ressamlardan Karma Sergi

amator-kadin-ressamlardan-karma-sergi Çukurova Sanat Derneği ile Şakirpaşa Halk Eğitimi Müdürlüğü ve İsmet Çabuk Resim Atölyesi'nin organize ettiği karma resim sergisi Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Fuayesi'nde açıldı.

Beyşehir'e Fotoğraf Gezisi

beysehire-fotograf-gezisi Antalya ve Adana illerinde yaşayan fotoğraf tutkunları, hafta sonu Beyşehir'e fotoğraf gezisi düzenledi.

Tarsus'taki Lahit Mezar'ın ABD'ye Kaçırıldığı İddiası

tarsustaki-lahit-mezarin-abdye-kacirildigi-iddiasi Tarihçi Cezmi Yurtsever, Tarsus'taki Roma dönemine ait lahit mezarın, 1870 yılında Amerika Birleşik Devletleri'ne (ABD) kaçırıldığını iddia etti.

Can Dündar'ı "Duygulandıran" İmza Günü

can-dundari-duygulandiran-imza-gunu D&R Mağazasında gerçekleştirdiği imza gününde duygulu anlar yaşadı.

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ