• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

KÜLTÜR-SANAT

SONER ÇETİN: TİYATRO HAYATTIR

soner-cetin-tiyatro-hayattir 16. DT Sabancı Adana Tiyatro Festivali’nin açılışına katılan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Tiyatro hayattır ve biz Çukurova’ya tiyatroyla hayat vereceğiz” diye konuştu.

Vali Coş, Tarihi Kalelerin Restorasyonuna Başlandı

vali-cos-tarihi-kalelerin-restorasyonuna-baslandi Vali Coş, “Tarihi Anavarza ve Feke Kalelerinin Ardından Ceyhan İlçesindeki Tumlu Kalesi ve Yılankale ile Yumurtalık İlçesinde bulunan Süleyman Kulesi’nde Restorasyona Başlandı”

Mavi Çocuk Utku Umut Işığı Derneği’nden Vali Coş’a Ziyaret

mavi-cocuk-utku-umut-isigi-derneginden-vali-cosa-ziyaret Mavi Çocuk Utku Umut Işığı Derneği Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri Vali Hüseyin Avni Coş’u Makamında ziyaret etti.

DASEV Toplantısına Yoğun İlgi

dasev-toplantisina-yogun-ilgi DASEV Darendeliler Kültür Sağlık ve Eğitim Vakfı’nın 2013 Yılı OLAĞAN 6. MÜTEVELLİ HEYET TOPLANTISI, 23.02.2014 tarihinde Adana ANEMON OTELİ Toplantı salonunda geniş bir katılımla yapıldı.

Srebrenitsa anıtı açılıyor

srebrenitsa-aniti-aciliyor Temmuz 1995’te Srebrenitsa’da Sırpların katlettiği şehit 8372 Boşnak’ın anısına Merkez Park Rekreasyon Alanı’nda Adana Büyükşehir Belediyesi’nce yaptırılan Srebrenitsa Anıtı’nın açılış

Adana Yeni Konservatuvarına Kavuştu

adana-yeni-konservatuvarina-kavustu Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Ali Şenozan Konservatuarı Büyükşehir Belediye Başkanvekili Zihni Aldırmaz tarafından hizmete açıldı.

Aldırmaz'dan Mesut Eray'a vefa

aldirmazdan-mesut-eraya-vefa Adanalı fotoğraf ve ses sanatçısı Mesut Eray’ın 50. Sanat Yılı nedeniyle etkinlik düzenlendi.

Mesut Eray'ın 50 yıllık sevda öyküsü

mesut-erayin-50-yillik-sevda-oykusu 50 yıllık sevda öyküsünü bir dizi etkinlikle kutlayacak olan Adanalı Sanatçı Mesut Eray, tüm Adanalı sanatseverleri bu etkinliğe davet ediyor.

Tügiyad Konferanslar Serisini Sürdürüyor

tugiyad-konferanslar-serisini-surduruyor Gazeteci Yazar Abdurrahman Dilipak, “Media Ahlâkı” konulu konferansı ile konuklara, basında doğru bilinen yanlışları anlatarak. Adana’dan basına yeni bir bakışkapısı araladı.

Yiğenoğlu “Başkan”ı İmzalıyor

yigenoglu-baskani-imzaliyor Adana’nın yetiştirdiği, usta gazeteci yazar Çetin Yiğenoğlu, Aytaç Durak ekseninde Adana’yla Çukurova’yı irdelediği “Küçük Amerika-I BAŞKAN adlı kitabını imzalayacak. Kitabın tanıtımıyla

Adana'ya Yeni Bir Sanat Galerisi

adanaya-yeni-bir-sanat-galerisi Adana'da, uzun yıllardır kültür ve sanat alanında önemli etkinliklere imza atan Altın Oran Düşünce ve Sanat Platformu bünyesinde yeni bir sanat galerisi açıldı.

Portakal Çiçeği Karnavalı'nda Maya Tuttu

portakal-cicegi-karnavalinda-maya-tuttu Adana'da geçen yıl ilki yapılan ‘Portakal çiçeği karnavalı’ bu yıl 12 Nisan'da düzenlenecek.

Aldırmaz edebiyatçılarla fuarı gezdi

aldirmaz-edebiyatcilarla-fuari-gezdi 7. Çukurova Kitap ve Eğitim Fuarı’nın açılışında Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, edebiyat dünyasının önemli isimleri ile sohbet etti, fuar alanında stantları gezdi.

Kozan Kalesi'nin Restore Edilmesi Çalışmaları

kozan-kalesinin-restore-edilmesi-calismalari Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, Kozan Kalesi’ni turizme kazandırmak amacıyla başlatılan röleve, restitüsyon ve restorasyon projeleri için konusunda uzman akademisyenlerin katılımıyla çalışma

Kozan'da Yapıcı Konağı Restore Ediliyor

kozanda-yapici-konagi-restore-ediliyor Kozan ilçesinde bulunan tarihi yapı ve konakların bölge turizmine kazandırma çalışmaları kapsamında restore ediliyor.

Adana'da Kısa Film Atölyesi

adanada-kisa-film-atolyesi Adana'da Atom Film, Fotoğrafya Derneğinde kısa film atölyesi düzenliyor.

13 Kare'de Nejat Uygur Anılacak

13-karede-nejat-uygur-anilacak Adana Büyükşehir Belediyesi 13 Kare Sanat Günleri, 16 Aralık’ta başlıyor.

Orhan Kemal 100 Yaşında

orhan-kemal-100-yasinda Çukurova Kitap Fuarı 7. yılına girerken Orhan Kemal'in 100. doğum yılını kutluyor.

Milli Mensucat Müze Kompleksi Oluyor

milli-mensucat-muze-kompleksi-oluyor Adana Vali Hüseyin Avni Coş, 1907 yılında iplik fabrikası olarak kurulan ve Adana'nın en eski iplik ve dokuma fabrikası olan Milli Mensucat Fabrikası'nın bulunduğu alanda, Kent, Sanayi, Etnografya ve Tarım

'Fadik Kız' Karadeniz Turunda

fadik-kiz-karadeniz-turunda Adana Devlet Tiyatrosu 'Fadik Kız' oyunu ile 19-23 Kasım tarihleri arasında Karadeniz turuna çıkıyor.

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ