• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
adanaisi

PORTAKAL ÇİÇEĞİ KARNAVALI PROGRAMINDA DEĞİŞİKLİK

portakal-cicegi-karnavali-programinda-degisiklik

Bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilecek olan “Nisan’da Adana’da - Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı” programında ülkemizde meydana üzücü olaylar, şehitlerimiz ve sivil vatandaşlarımızın kaybı nedeniyle bazı değişikliklere gidildi. Karnaval daha önce planlandığı gibi 6-10 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
21 Mart 2016 Pazartesi 16:00

 Karnaval’da kültür ve sanat etkinlikleri, sanatsal sergiler, söyleşiler, imza günleri, tanıtım etkinlikleri, çeşitli açık hava atölyeleri, sportif gösteriler, lezzet istasyonları gibi etkinlikler gerçekleştirilecek, Adana hediyelikleri ve el sanatları stantları kurulacaktır. Bu yıl sadece halk konserleri ve kortej yürüyüşü programdan çıkarılmıştır.

 

Karnaval Komitesi’nden yapılan açıklamada, Nisan’da Adana’da – 4. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı’nın iptal edilmesinin söz konusu olmadığına vurgu yapılarak şu görüşlere yer verildi;

“Bu oluşumun temeli, Nisan’da Adana’da bulunmak, sokakları dolduran muhteşem portakal çiçeği kokuları eşliğinde Adana sokaklarında hoşça vakit geçirmek, Adana mutfağının eşsiz lezzetlerini tatmak, Adana ve civarında görülecek tarihi ve doğal güzellikleri ziyaret etmektir. Bu yıl da 6-10 Nisan 2016 tarihleri arasındaki karnaval günleri boyunca yine yurtiçinden ve yurtdışından gelecek olan misafirlerimizi Adana halkı olarak en iyi şekilde ağırlayacağımızı, sokaklarımızın yine her Nisan’da olduğu gibi portakal çiçeği kokularıyla misafirlerini beklediğini, Adana kebabımızı, bici bicimizi en güzel şekilde kendilerine sunmaya hazır olduğumuzu, Adanalı misafirperverliğinin en sıcak halini kendilerine yaşatacağımızı bir kez daha hatırlatmak isteriz.”


Haber okunma sayısı: 4582

Ganoturk


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ