• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

EFE İLE BULUT ADANA 'DA

efe-ile-bulut-adana-da

HAYVANLARIN İNSANLARDAN KORUNMAYA İHTİYAÇ DUYMAYACAĞI BİR MAHALLE İÇİN; ÇOCUKLAR İLE HAYVANLAR ELELE
09 Aralık 2015 Çarşamba 22:09

 İstanbul Entertainment Group-IEG Family’ nin oyunlaştırdığı ve Finansbank ana sponsorluğunda sahnelenen Türkiye’nin en büyük müzikli çocuk oyunu ‘’Sezuş’un Hikayeleri : Efe ile Bulut Osman Bey’e Karşı’’, Türkiye turnesi kapsamında Adana  ve Mersin’e geliyor.

Sezen Aksu’nun bestelerinden uyarlanan şarkıları ve masalsı anlatımı ile çocuklar kadar büyüklerin de keyifle izlediği “Sezuş’un Hikayeleri: Efe ile Bulut Osman Bey’e Karşı”, İstanbul, Rize, Trabzon Gaziantep, Kayseri ve Bursa’nın ardından 12 Aralık Cumartesi günü Adana Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi ve 13 Aralık Pazar günü Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı’nda çocuklarla biraraya gelecek.  Çakkıdı, Şarkı Söylemek Lazım, Adem Olan Anlar, Tiki Tak gibi sevilen Sezen Aksu şarkılarının özel sözlerle uyarlandığı eğlenceli müzikli oyun Adana’da saat 13:00 ve 15:30’da, Mersin’de ise 16:00 ve 18:30’da sahnelenecek.

‘’Sezuş’un Hikayeleri: Efe ile Bulut Osman Bey’e Karşı’’ Adana ve Mersin’in ardından Türkiye turnesi kapsamında; Antalya, İzmir, Ankara ve Erzurum’da izleyicilerle buluşacak.

Efe’nin mahallenin köpeği Bulut ile kurduğu arkadaşlığın hikayesi

Sezen Aksu’nun bestelerinden uyarlanan şarkıları ve masalsı anlatımı ile çocuklarla sevgi dolu bir öyküyü buluşturan oyunun yönetmenliğini ve koreografisini Emre Çelik yapıyor. “Sezuş’un Hikayeleri: Efe ile Bulut, Osman Bey’e Karşı’’ tüm sokak hayvanlarının dostu Efe’nin mahallenin köpeği Bulut ile kurduğu arkadaşlığın hikayesini anlatıyor. Hoşgörü, saygı, empati, hayvan sevgisi ve sadakat gibi önemli mesajlar içeren öykü, günlerden bir gün Bulut’un yavrularının doğmasıyla renkli bir hal alıyor ve asıl hikaye bundan sonra başlıyor. İstanbul Entertainment Group prodüksiyonu olarak sahnelenen, renkli karakterlerin bir araya geldiği müzikal, bir mahallede geçiyor. Animasyon oyun karakterlerinin özel olarak tasarlandığı sahneler, film görselliği ile canlandırılıyor.

 


Haber okunma sayısı: 1968

Ganoturk


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ