• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Çukurova Üniversiteli Öğrenciler Paris Premiere Vision Fuarını Ziyaret Etmeye Hak Kazandı.

cukurova-universiteli-ogrenciler-paris-premiere-vision-fuarini-ziyaret-etmeye-hak-kazandi

Akdeniz Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (ATHİB) tarafından dördüncüsü düzenlenen Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması Defilesi Adana Sheraton Otel'de gerçekleşti. Yarışmada Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü öğrencilerinden Lale Şanlı üçüncülük ödülüne layık görülürken, aynı bölümün öğrencilerinden Merve Cingöz ve Serdar Akyüz finalistler arasına girdi.
04 Ocak 2016 Pazartesi 18:18

 Türkiye genelinde Tekstil ve Moda Tasarım Bölümü öğrencileri ile profesyonel olarak tekstil sektöründe çalışan tasarımcılardan yarışmaya katılım oldu. Çukurova Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü öğrencilerinden Öğrenci kategorisinde üçüncü sınıf öğrencisi Merve Cingöz ‘Mantarlar’ konulu çalışması ve dördüncü sınıf öğrencisi Serdar Akyüz ‘Kabuk’ adlı çalışması ile finalistler arasına girmeye hak kazandı.

Profesyonel kategorisinde ise Çukurova Üniversitesi Yüksek Lisans öğrencisi Lale Şanlı ‘Şiddet’ konulu çalışması ile üçüncülük ödülünün sahibi oldu.

 

Tüm öğrencilerin kumaş tasarımları endüstriyel olarak üretildikten sonra giysi formuna getirilip defile sunumuyla izleyici ile buluştu. Ödül alan Çukurova Üniversiteli Öğrenciler Paris’de düzenlenecek olan Premiere Vision fuarını ziyaret etmeye hak kazandı.


Haber okunma sayısı: 1523

Ganoturk


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ