• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
adanaisi

Bozkurt’tan Karalar’a Karnaval ziyareti

bozkurttan-karalara-karnaval-ziyareti

Bu yıl 4’üncüsü gerçekleştirilecek olan Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı öncesi karnavalın fikir babası ve Toyota CEO’su Ali Haydar Bozkurt ile Karnaval Koordinatörü İlhami Günsel, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ı makamında ziyaret edip karnavalla ilgili fikir alışverişinde bulundu.
14 Mart 2016 Pazartesi 00:08

 Portakal Çiçeği Karnavalına başlarken ilk 5 yıllık hedeflerine 3 yılda ulaştıklarını belirten Ali Haydar Bozkurt 4. Yıldaki hedeflerinin 10 yıldaki hedefe ulaşmak olduğunu söyledi. Bozkurt, “İlk günden itibaren bize destek verdiğiniz için şahsınıza ve belediyenize çok teşekkür etmek istiyorum. Her yıl çıtayı yükseltiyoruz. Kendimize 5 yılda hedef belirlemiştik ama 3. yılda bu hedefi kırdık şu anda 10. yılda varmaya çalışacağımızı hedefleri kırmayı düşünüyoruz. Geçen yıl 90 bin kişi korteje katılmıştı bu yıl bu sayıyı çok çok aşmayı hedefliyoruz. İnşallah bu yıl aktivite yoğunluğu, şehir dışı ve yurt dışından gelecek konuklarda artınca şehirde ekonomik katma değerde gözle görünür bir şekilde artacak” ifadelerine yer verdi. 

 

FESTİVALİN ADANA’YA BÜYÜK KATKISI VAR

Festivale ilk gün olduğu gibi katkı koymaya devam edeceklerini belirten Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Festivalin desteklerle önemli bir noktaya geldiğini belirtti ve 10 Nisan’da düzenlenecek ciğerli kahvaltıya tüm Adanalıları davet etti. Karalar, “Adana’ya çok hayırlı bir iş yapılıyor. Gerçekten festival çok önemli bir noktaya geldi. Etkisi artık 365 güne yayıldı. Adana’yı tanıdıkça insanlar buraya gelecek. Adana bunu hak ediyor, Adana güzel insanların kenti. Çok ciddi turist almalıydı inşallah 8 gün değil bütün yıla yayılacak. Ben buradan tüm Adanalıları 10 Nisan’da Zeydan Karalar’ın elinden kebap yemeye davet ediyorum” şeklinde konuştu.

 


Haber okunma sayısı: 3183

Ganoturk


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ