• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

ADANA’NIN GELİNLERİ DE KARNAVAL KORTEJİNDE OLACAK

adananin-gelinleri-de-karnaval-kortejinde-olacak

2015 Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı’nın simgelerinden biri olan karnaval kortejine son 50 yıl içinde dünyanın birçok ülkesinden evlenip Adana’ya yerleşmiş 9 “Adanalı Gelin” de katılacak. Ülkelerinden ayrılıp Adana’ya yerleşen çok sayıda gelin arasından seçilen 9 kadının öyküsü biyografik ve foto grafik öyküler ile anlatıldığı bir çalışmaya da konu olan “Adanalı Gelinlerin” çekilen fotoğrafları aynı zamanda Adana’daki 100 bilboard da da sergileniyor.
02 Nisan 2015 Perşembe 23:07

 Proje ortağı ADSİAD’la birlikte Karnaval kortejinde yürüyecek olan “Adana’nın Gelinleri” arasında; Veronika Arman (Almanya), Nadiya Esen (İran) Hanife Uygur (KKTC) Karen Demirkıran (İngiltere) Claudia Üzelgeçici (İsviçre) Gillian Akdağ (İngiltere) Anette Coşkun (Almanya) Ana Maria Günsel (Romanya) ve Ellen Sağol (Almanya) bulunuyor.


Farklı ülke ve farklı kültürlere mensup kadınların bu farklılıklarının, bir çatışma unsuru olmaktan daha çok yüksek bir kültür oluşturarak toplumu olumlu yönde değiştirdiğini anlatan “Adana'nın Gelinleri” projesi kapsamında hazırlanan öyküler ve fotoğraflar 250 sayfalık bir kitap haline de getirildi. Çekilen bu fotoğraflar aynı zamanda 16 Nisan 2015 tarihinde 75. yıl Sanat Galerisi'nde de sergilenmeye başlanacak.  

 


Haber okunma sayısı: 2208

Ganoturk


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ