• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
adanaisi

4. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı Ödülleri sahiplerini buldu

4-uluslararasi-portakal-cicegi-karnavali-odulleri-sahiplerini-buldu

4. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı kapsamında ‘Adana'yı Benden Dinle Kısa Film Yarışması ve Adana Bir Film Platosudur Fotoğraf Yarışması’nın ödülleri, düzenlenen törende sahiplerine verildi.
10 Nisan 2016 Pazar 00:32

 Adana HiltonSA Otel’de düzenlenen törenin açılış konuşmasını yapan karnavalın fikir babası Toyota CEO’su Ali Haydar Bozkurt, Adana’nın sadece bici bici, kebap ve portakal çiçeğinden ibaret olmadığını belirterek, “Biz karnavalımızda sanatı ve Adana'nın yöresel tüm özelliklerini anlatıyoruz. 4'üncü yılında ilk başladığımızdan itibaren farklı sanatsal faaliyetler var. İstediğimiz de ilk andan itibaren bu yöndeydi. Bu imece usulü bir karnaval. Hayalimiz, 5 yıl içinde karnavalı birkaç haftaya yayacak şekilde bir kültür etkinliğine dönüştürmek" dedi.
Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ise Adana’yı ve Adanalı olmayı sevdiğini belirterek, “Kendimden başlayarak şunu söylemek isterim, biz biraz geç kaldık. Kent olarak biraz geri kaldık. Eskiden bize gıptayla bakan şehirlerin arkasında kaldık. Bu karnaval gösteriyor ki, bundan sonra daha iyi olacağız. Herhangi bir otoriteyi beklemeden bazı şeyler yapabiliriz. Bu kadar özel şeyleri barındıran, sanatı sanatçıyı barındıran bir kentin daha ileri gitmemesini kabul edemiyorum. Burada benim de üzerime düşen görev varsa hep birlikte hareket edelim. Adana sadece kebabı olan bir yer değil. Bu unutulmamalı. Bundan sonra herkes taşın altına biraz daha fazla elini sokmalı” ifadelerini kullandı.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de karnavalın kısa zamanda bölgeye ve Türkiye’ye mal olmasını umduğunu dile getirerek, “Karnavala ilgi çok yüksek. Terörle yaşadığımız son dönemde sanki burada eğleniliyormuş gibi düşünülebilir ancak bu teröre karşı bir tavırdır. Sanatla, sanatçıyla karşı bir tavırdır. Adana yetiştirdiği değerleri bereketli topraklar sözüyle daha fazla yakın zamanda da hissettirecektir. Adana’daki karnavala sivil inisiyatifin ortaya koyduğu ve halkın katıldığı bir faaliyet. Türkiye'de eşi benzeri yakın zamanda da olabilecek bir şey değil" şeklinde konuştu.
"Adana'yı Benden Dinle Kısa Film Yarışması ve Adana Bir Film Platosudur Fotoğraf Yarışması"nın ödül töreni, konuşmaların ardından gerçekleştirildi. 209 kişinin yarıştığı fotoğraf yarışmasında 60 fotoğraf sergilenmeye, 8 fotoğraf ödüle layık görüldü. 26 kişinin başvurduğu kısa film yarışmasında ise 10 kısa film finale kaldı ve 3 filme de çeşitli miktarlarda para ödülü verildi.
Törene, Adana Valisi Mustafa Büyük, Seyhan İlçe Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve pek çok ünlü isim katıldı.

Haber okunma sayısı: 3683

Ganoturk


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ