• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Vakıflar Haftası Münasebetiyle Vali Demirtaş’a Ziyaret

vakiflar-haftasi-munasebetiyle-vali-demirtasa-ziyaret

Vakıf kültürünü yaşatmak ve gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla her yıl mayıs ayının ikinci haftası kutlanan Vakıf Haftası münasebetiyle Vakıflar Bölge Müdür Vekili Ahmet Develi ve Müdürlük personeli Vali Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret etti.
07 Mayıs 2018 Pazartesi 21:58

 Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Vali Demirtaş, köklü medeniyetimizin bizlere sayısız mirasından biri olan vakıf kültürünü yaşatmanın önemine değindi.
Temelinde yardımlaşma, birlik ve beraberlik duygusu taşıyan, hiçbir ayrım gözetmeksizin tüm insanlara yardım eli uzatan vakıfların yeri geldiğinde bir kamu hizmeti gördüğünü vurgulayan Vali Demirtaş, ‘’Gücünü insana verilen değerden, koru ve yaşat düsturundan alan anlayışla, vakıf ruhunu geçmişten geleceğe taşımak milli kültürümüze olan bir borcumuzdur.’’ dedi.
Yıllar içinde yıpranmış ecdat yadigârı vakıf eserlerinin ise yeniden ayağa kaldırılması için gerekli tüm çalışmalara destek olacaklarını dile getiren Vali Demirtaş, ‘’Vakıf Kuran Kadınlar’’ teması çerçevesinde kutlanacak olan Vakıf Haftası’nın vakıfları yaşatma duygusunun artmasına vesile olması temennisinde bulundu.
Vakıflar Bölge Müdür Vekili Ahmet Develi ise kabulünden dolayı Vali Demirtaş’a teşekkür ederek Vakıflar Haftası kutlama etkinlikleri hakkında bilgiler verdi.

Haber okunma sayısı: 623

Ganoturk


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ