• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Seyhan Halkoyunları Eskişehir’de Türkiye Şampiyonluğu peşinde

seyhan-halkoyunlari-eskisehirde-turkiye-sampiyonlugu-pesinde

Seyhan Belediyesi Halkoyunları Topluluğu başarılarına bir yenisini daha eklemek için Eskişehir'e gidiyor. Daha önce katıldıkları yarışmalarda bölge ve il birincilik dereceleri bulunan Seyhan’ın halkoyuncuları şimdi de Eskişehir’de Türkiye birinciliği peşinde.
09 Haziran 2016 Perşembe 20:45

 Seyhan Belediyesi Halkoyunu topluluğu Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Kulüplerarası Adana İl Birinciliği yarışmasında yıldızlar ve gençlerde geleneksel ve düzenlemeli kategorilerde il birincisi olmuştu. Seyhan’ın oyuncuları Hatay’da düzenlenen turnuvada gençler kategorisinde 2’inci, Yıldızlar Kategorisinde de bölge birincisi olarak 2 dalda Türkiye finallerine gitmeye hak kazanmıştı.

TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ İÇİN ESKİŞEHİR’DE TER DÖKECEKLER

Seyhan Belediyesi Halkoyunları Topluluğu oyuncuları 10–12 Haziran tarihleri arasında Eskişehir’de Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden 30 halkoyunları ekibinin katılacağı ‘Halkoyunları Gençler Türkiye Şampiyonası’na katılacak.

Eskişehir’e yola çıkmadan önce makamında ziyaret ettikleri Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, “Belediyemiz Halkoyunları Topluluğu'nun bu şampiyonadan da alnının akı ile çıkacağına yürekten inanıyorum. Bizim çocuklarımızın kendilerine imkân sunulduğunda şehrimizi, belediyemizi en güzel şekilde temsil edeceklerine inanıyorum. Bundan önceki başarıları bundan sonra elde edecekleri başarının teminatıdır” dedi.

Seyhan Belediyesi Halkoyunları Topluluğu Ağustos ayında da Yıldızlar Halkoyunları yarışmasında Seyhan’ı temsil edecek.


Haber okunma sayısı: 1809

Ganoturk


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ