• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Seyhan Belediyesi AKAD’a kütüphane kurdu

seyhan-belediyesi-akada-kutuphane-kurdu

Seyhan Belediyesi, Adana İl Müftülüğü ve İçişleri Bakanlığı’na bağlı Dernekler Dairesi Başkanlığı işbirliğinde sürdürülen ‘Farklılıklarımız zenginliğimizdir’ projesi kapsamında Adana Alevi Kültürünü Araştırma Derneği’ne kütüphane merkezi kuruldu.
09 Haziran 2016 Perşembe 20:36

 AKAD Kütüphanesi, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar başta olmak üzere projede işbirliği yapılan diğer kuruluş temsilcilerinin de katılımıyla düzenlenen sade bir törenle hizmete açıldı.

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, AKAD Kütüphanesi açılış törenindeki konuşmasına bir düşünürün ‘bir kütüphane bir hapishane kapatır’ sözünü hatırlatarak başladı ve sözlerine şöyle devam etti; “Maalesef ki toplumumuzda çok ciddi bir okuma eksiği var. İnsanlarımız gerçek manada okusa belki bugün karşılaştığımız pek çok olumsuzluklar kendiliğinden ortadan kalkacaktır. Bizlere düşen özellikle yetişen yeni nesillere okuma alışkanlığını kazandırmaktır.”

Kütüphanenin açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Başkan Karalar ve dernek yöneticileri raflarda bulunan kitapları inceleyerek bir süre sohbet etti.


Haber okunma sayısı: 2779

Ganoturk


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ