• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Bayrak’tan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı

bayraktan-15-temmuz-demokrasi-ve-milli-birlik-gunu-mesaji

ADANA / Özel Adana Ortadoğu Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Halis Bayrak, 15 Temmuz’da milletin aynı İstiklal Savaşı’nda olduğu gibi Türkiye’yi yıkmak, parçalamak isteyen iç ve dış mihraklara karşı destan yazdığını söyledi.
14 Temmuz 2018 Cumartesi 02:49

 15 Temmuz hain darbe girişiminin 2. yıl dönümü sebebiyle mesaj yayınlayan Dr. Halis Bayrak, 15 Temmuz’un daima hatırlanmasını gerektiğini belirterek, “O karanlık geceyi aydınlığa çeviren kahramanlarımızı unutmamalıyız ve gelecek nesillere aziz milletimizin yazdığı bu destanı aktarmalıyız” dedi. Bayrak, milletin kararlı bir şekilde tanka, topa, tüfeğe karşı sadece elinde Türk bayrağı ile iradesine sahip çıktığını hatırlatarak, “Aziz milletimiz bir kez daha imanın, imkanı nasıl yendiğini tüm dünyaya gösterdi. Hiçbir millet bu kadar istiklaline ve istikbaline bu kadar düşkün değildir. Milletimiz iradesine sahip çıkarak demokrasi dersi verdi” dedi.

15 Temmuz’un ardından Yenikapı mitingiyle milli birliğin perçinlendiğini ifade eden Bayrak, “16 Nisan Referandumu ve sonunda 24 Haziran Genel Seçimi ile birlikte milletimiz, vesayet ve darbelere çanak tutan eski sistemden, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne karar vererek büyük Türkiye’nin önünü açmıştır” dedi. Yeni sistem ile Türkiye’nin ilk hedef olan 2023 hedefine emin adımlarla yürüyeceğinin altını çizen Bayrak, “Hedeflerimize durmadan yürüyeceğiz. Engeller çıkacak, çıkıyor da. Hendekler ile başaramadıklarını, 15 Temmuz’da başaramadıklarını, Suriye sınırında terörist koridorla başaramadıklarını, ekonomimizi hedef alarak deniyorlar. Türkiye Cumhuriyeti’nin 1. Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve çok değerli yeni kabinemizin engelleri bir bir aşarak Türkiye’yi şahlandıracağına hiçbir şüphem yok. Vakit Türkiye Vakti” diye konuştu.

Bayrak mesajında son olarak, Türk milletinin vatan söz konusu olduğunda hiçbir engel tanımadığını belirterek, “Vatanı için, ezanı için, bayrağı için, milleti için şehadet şerbeti içen 15 Temmuz şehitlerimiz ile tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.


Haber okunma sayısı: 709

Ganoturk


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ