• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

KARADAĞ’DAN YATIRIM VE İŞBİRLİĞİ ÇAĞRISI

karadagdan-yatirim-ve-isbirligi-cagrisi

Karadağ’ın Berane Belediye Başkanı Dragoslav Scekiç Adana Sanayi Odası’nı ziyaret ederek, ticari ilişkileri ve yatırım işbirliklerini geliştirmeyi hedeflediklerini belirterek, sanayici ve işadamlarını yatırım yapmaya davet etti.
15 Nisan 2016 Cuma 18:10

 Adana Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erdoğan Şire, Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Özkök, İsa Tuzcu ve Genel Sekreter Bora Kocaman ile görüşen Belediye Başkanı Scekiç, Karaisalı ile Berane’nin kardeş şehir olması nedeniyle Adana’da bulunduklarını, iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesini amaçladıklarını belirtti. Adana’da bulunmaktan ve kendilerine gösterilen ilgiden mutlu olduklarını belirten Belediye Başkanı Dragoslav Scekiç, Berane’nin ekonomik ve ticari açıdan bölgesinde merkezi bir konumda bulunduğunu, teşvik bölgesi olması nedeniyle yatırımcılara çok cazip şartlar sunulduğunu ifade etti.

 

Ticari ilişkilerin ve özellikle Türk yatırımcılarla işbirliğini geliştirmeyi arzuladıklarını belirten Başkan Scekiç,Türk yatırımcıları Türkiye’den ve Adana’dan yatırımcıları ülkesinde görmek istediklerini vurguladı. Scekiç, “Tecrübelerinizi bizlerle paylaşmanızı bekliyoruz. Sizlere ticari ilişkiler ve yatırımlar için her türlü imkanı, kolaylığı ve desteği sağlamaya hazırız” dedi.

 

Adana Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erdoğan Şire de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Karadağ’ın dost ve kardeş ülke olduğunu ancak karşılıklı ticaretin arzulanan seviyede olmadığını, artırılması gerektiğini belirten Şire, ticari ilişkilerin ve yatırım işbirliğinin geliştirilmesi için oda olarak ellerinden gelen tüm çabayı göstermeye hazır olduklarını ifade etti.


Haber okunma sayısı: 1514

Ganoturk


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ