• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
adanaisi

GED’e İstanbul’dan paydaş

gede-istanbuldan-paydas-

Girişimcilik Ekosistemi Derneği ile merkezi İstanbul’da bulunan Geleceğe Merhaba Derneği (Hello Tomorrow Turkey) partnerlik protokolü imzaladı.
24 Mart 2019 Pazar 15:28

 Bilimi, teknolojiyi ve girişimciliği bir araya getirerek dünyayı değiştirecek inovasyonlar ortaya çıkarmayı hedefleyen Geleceğe Merhaba Derneği (Hello Tomorrow Turkey) Girişimcilik Ekosistemi Derneği ile ekosistem partnerliği protokolü imzaladı. Protokole Geleceğe Merhaba Derneği adına Kurucu Başkan Timur Topalgökçeli, Girişimcilik Ekosistemi Derneği adına Esra Özden imza koydu. İmza töreninde Geleceğe Merhaba Derneği’nin Adana Temsilcisi Ali Konü de hazır bulundu.

 

YAPAY ZEKADAN BİOTEKNOLOJİYE GİRİŞİMLER

GED Başkanı Esra Özden, enerji, çevre, veri, yapay zeka, sağlık, bioteknoloji, yeni materyaller gibi alanlarda  en iyi girişimcilerini seçen uluslararası organizasyonun Türkiye’deki sivil yapısı Geleceğe Merhaba Derneği ile yapılan işbirliğinin bölge girişimcileri için önemli kazanım olacağını söyledi. Her iki derneğin birbiriyle yapacağı işbirliğinin bilim ve teknoloji odaklı girişimlerin hayata geçirilme sürecini hızlandıracağını belirten Özden, “Birlikte değerlendireceğimiz network ve ortak faaliyetlerle girişimciliğin gelişmesine katkı sağlayacağımız bir protokole imza attık. Hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Geleceğe Merhaba Derneği (Hello Tomorrow Turkey) Kurucu Başkanı Timur Topalgökçeli, GED benzeri yapılanmaların Anadolu’da artmasının Türkiye’nin yüksek katma değerle büyümesine katkı sağlayacağını belirterek, “Girişimcilik Ekosistemi Derneği’nin 3 yılda yaptığı çalışmalar dikkat çekici. Kuruluş amacı ve faaliyetleri Adana’da ve bölgede ciddi bir girişimcilik ekosistemin oluşması için önemli bir temel oluşturuyor. Birlikte ülkemizde sadece tüketen değil, teknoloji üreten bir girişimcilik ekosistemin oluşumunu hızlandıracağımızı ve çok başarılı çalışmalara imza atacağımızı düşünüyorum” dedi.

 


Haber okunma sayısı: 3233

Ganoturk


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ