• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Adana’yı parlak günler bekliyor

adanayi-parlak-gunler-bekliyor

ATO’nun Mayıs ayı Meclis toplantısında kentin artılarının her geçen gün daha arttığını belirten Menevşe
29 Mayıs 2016 Pazar 14:51

 Adana Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe, Binali Yıldırım’ın Başbakanlığı’nda  kurulan 65. Hükümet’in, Adana’nın kalkınma yönündeki çalışmalarına önemli katkılar sağlayacağına inandığını belirterek, “Adana Milletvekilimiz Ömer Çelik’in de Avrupa Birliği Bakanı olarak görev yapacağı Hükümet ile mevcut ilişkilerimizi en üst seviyeye çıkararak, Adana’nın daha yaşanılabilir, sorunsuz bir kent olması hedefini yakalayacağımıza inanıyorum” dedi.

ATO’nun Mayıs ayı olağan Meclis toplantısı, Tarkan Kulak başkanlığında gerçekleşti. Nisan ayı mizanı ve Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu’nun oy birliğiyle kabul edilmesinin ardından söz alan Atila Menevşe, gündemdeki çeşitli konulara ilişkin görüşlerini dile getirdi.

 

Konuşmasında, 65. Hükümet’e başarı dileyen, Fatma Gül Demet Sarı’ya da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı görevi sürecinde Adana’ya yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür eden Atila Menevşe, önümüzdeki dönemde Ankara’daki lobi çalışmalarına daha fazla ağırlık verilmesi gerektiğini söyledi. Adana Milletvekili Ömer Çelik’in Avrupa Birliği Bakanı olmasının Adana için önemli bir şans olduğuna işaret eden Menevşe, “Sayın Çelik, gerek Adana Milletvekilliği, gerekse Hükümet nezdinde yürüttüğü bakanlıklardan dolayı oldukça deneyimli. Türkiye’nin AB katılım sürecinin hızlandığı bu günlerde Ömer Çelik gibi etkin bir ismin bakan olması müzakere sürecinde hükümetimize ve ülkemize güç verecektir. Adana iş dünyası olarak hükümetimizden beklentilerimiz büyük. Bunları bildiğiniz gibi birlik beraberlik içerisinde oluşturduğumuz lobi ve raporlarla hükümetimize iletiyoruz, istişare ediyoruz. Makro konuları ise, TOBB, Konseyler ve üyesi olduğumuz kurum kuruluşlar vasıtasıyla gündemde tutuyoruz. Yeni hükümetimizin taleplerimize acil eylem planları ile cevap vermesi ve ekonominin tekrar yükselişe geçmesini temenni ediyorum. Adana olarak bu şansı en iyi şekilde kullanmalıyız. Adana’nın sorunlarının daha kısa zamanda çözüme kavuşturulduğu, birlik ve beraberlik ruhunun en üst seviyeye çıkarıldığı süreci, Oda, Borsa, kurum ve kuruluş temsilcileriyle sağladığımız uyumun da desteğiyle daha da ileriye taşıyacağımıza inancım tamdır” dedi.


 


Haber okunma sayısı: 2876

Ganoturk


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ