• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
adanaisi

EĞİTİM

İlk Vakıf Üniversitesi Kuruluyor

ilk-vakif-universitesi-kuruluyor Yeni vakıf üniversitelerinin kurumasını öngören yasa tasarısı Meclis Başkanlığı'na sunuldu.

Kozan İşletme Fakültesi Eğitime Başlıyor

kozan-isletme-fakultesi-egitime-basliyor Çukurova Üniversitesi Kozan İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Turgut Çürük, fakültede üç bölüm daha kurmayı planladıklarını söyledi.

Vali Coş'tan Yeni Derslik Müjdesi

vali-costan-yeni-derslik-mujdesi Vali Hüseyin Avni Coş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'nın talimatıyla gönderilen ödenekle bu yıl Adana'da bin 500'ü aşkın yeni derslik inşa edileceğini söyledi.

11. Çukurova Tanıtım Günleri Başladı

11-cukurova-tanitim-gunleri-basladi Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) tarafından düzenlenen '11.Çukurova Yükseköğrenim Tanıtım Günleri' başladı.

Down Sendromlu Çocuklara Model Uçakla Rehabilite

down-sendromlu-cocuklara-model-ucakla-rehabilite Down sendromlu çocuklar 'model uçak' eğitimi alarak rehabilite ediliyor.

Müdür Nehirin Ortasında Kaldı

mudur-nehirin-ortasinda-kaldi Öğrencilerin yaptığı tekneyi test eden Ceyhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yaylacı, öğrencilerle nehirde mahsur kaldı.

27 Ygs Adayını Yunuslar Sınava Yetiştirdi

27-ygs-adayini-yunuslar-sinava-yetistirdi Adana'da YGS'ye girmek için evden çıkan ancak trafiğe takıldığı için ya da kimliğini unuttuğu için sınava yetişemeyecek olan 27 kişiyi yunus ekipleri sınav salonlarını götürdü.

YGS İşgencesi

ygs-isgencesi Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS)'na girecek bir bayan aday, geç kalıp küpelerini çıkaramayınca zor anlar yaşadı.

5 Mahalleye Okuma Salonu

5-mahalleye-okuma-salonu Adana Büyükşehir Belediyesi, Çukurova Kalkınma Ajansı'nın sağladığı hibe kredi ile hayata geçirdiği "Adana'nın Renkleri" projesini kapsamında eğitime ve Adana'ya göçle gelen nüfusun uyumuna katkı

Çukurova Üniversitesi'nde Cami Temeli Atıldı

cukurova-universitesinde-cami-temeli-atildi Çukurova Üniversitesi'nde yapılacak 'Çukurova Üniversitesi 57. Alay Şehitleri Camii'nin temeli düzenlenen törenle atıldı.

ÇÜ Tıp Fakültesi Dekanı Dilek Özcengiz Oldu

cu-tip-fakultesi-dekani-dilek-ozcengiz-oldu ÇÜ Tıp Fakültesi Dekanlığı'na aynı fakültenin Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dilek Özcengiz atandı.

'Gönül Elçileri' Projesi Tanıtıldı

gonul-elcileri-projesi-tanitildi Adana Valisi Hüseyin Avni Coş'un eşi Aylin Coş, Adanalıları, Gönül Elçisi Projesi'nin ilk aşaması olan 'Koruyucu Ailelik Hizmeti'ni desteklemek üzere 'Günül Elçisi' olmaya çağırdı.

Kozanlı Meddahlar Projesi

kozanli-meddahlar-projesi Kozan'da, Yusuf Baysal Anadolu Lisesi öğrencilerince, geleneksel Türk tiyatrosunun bir dalı olan meddahlığın yaşatılması ve tanıtılması amacıyla "Kozanlı Meddahlar Projesi" hazırlandığı bildirildi.

Öğrenci Konseyleri "Oy Hakkı" İstiyor

ogrenci-konseyleri-oy-hakki-istiyor Türkiye Öğrenci Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi ve Çukurova Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Ahmet Serdar Tat, öğrenci konseyi temsilcilerinin rektör seçimleri dahil, öğrencileri ilgilendiren her

Karnesinde zayıfı olan çocuğa kızmayın!

karnesinde-zayifi-olan-cocuga-kizmayin "Çocuğunuza derslerinden önce kendisinin nasıl olduğunu sorun"

Üniversite sınavlarına hazırlanırken bunları bilmemek olmaz!

universite-sinavlarina-hazirlanirken-bunlari-bilmemek-olmaz Süleyman Şah Üniversitesi Kurumsal İletişim Direktörü Serdar Gecü, “Yazılım, sosyal medya, grafik, içerik yöneticiliği gibi internet tabanlı meslekler son yıllarda çok popüler” diyor.

Kötü karneden sadece çocuk sorumlu değil!

kotu-karneden-sadece-cocuk-sorumlu-degil Bugünlerde hem velilerde hem de öğrencilerde karne heyecanı var. Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretimdeki yaklaşık 17 milyon öğrenci karne alarak yarıyıl tatiline giriyor. Her karne döneminde

Ailelere İnternet Bağımlılığı Anlatılacak

ailelere-internet-bagimliligi-anlatilacak Optimum Outlet Adana AVM tarafından hayata geçirilen; 'Anne Baba Destek Programı'nın 7'ncisinde, 'Bağımlılıktan nasıl kurtuluruz' konusu ele alınacak.19 Ocak Cumartesi günü Optimum'un S.E.S Atölyesi'nde

İlk Adım Sınavına Gösterilen İlgi Dershanelere Olan İhtiyacı Gösteriyor

ilk-adim-sinavina-gosterilen-ilgi-dershanelere-olan-ihtiyaci-gosteriyor- Işık Dershaneleri'nin Adana'da yaptığı ilk adım sınavı yoğun katılımla gerçekleşti.

YÖK, TUS ve DUS için kontenjan talepleri alacak

yok-tus-ve-dus-icin-kontenjan-talepleri-alacak Yükseköğretim Kurulu (YÖK), İlkbahar Dönemi Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı ve Diş Hekimliği Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı kontenjanları için talep alacak.

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ