• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
adanaisi

Mersinli Lise Öğrencileri Çukurova Üniversitesindeydi

mersinli-lise-ogrencileri-cukurova-universitesindeydi

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Fen Edebiyat Fakültesi’nin Mersin’den ziyaretçileri vardı. Çukurova Üniversitesi ve Fen Edebiyat Fakültesi’ni yakından tanımak isteyen Mersin Yenişehir Anadolu Lisesi öğrencileri Fakülte Yönetimi tarafından ağırlandı.
05 Ocak 2016 Salı 14:36

 Üniversite tercihi yapmaya hazırlanana Mersin Yenişehir Anadolu Lisesi öğrencileri Fen Edebiyat Fakültesi’nin imkân ve koşullarını yerinde görmek üzere Çukurova Üniversitesi’ne geldi. Fakülte yönetimi tarafından karşılanan lise öğrencileri ve öğretmenlerine konferans salonunda bölümleri tanıtan sunumlar yapıldı.

 

“Amaç Tercih Yapacak Öğrencilere Yol Göstermek.”

Fen Edebiyat Fakültesi’ni tanıtmak ve öğrencilere bilgi vermek amacıyla Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Canlı ile Fakülte Sekreteri Adem Söylemez'in de katıldığı tanıtım toplantısında, Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sadık Dinçer, Kimya Bölümü Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Emel Yıldız, Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ercüment Yerlikaya, Fizik Bölümü’nden Uzman Emrumiye Arlı, İstatistik Bölümü Arş. Gör. Fikriye Kurtoğlu, Arkeoloji Bölümü Öğretim Görevlisi Nesibe Çakır lise öğrencilerine tek tek bölümleri hakkında bilgi verdi.

Öğrencilerin sorularını da yanıtlayan akademisyenler, bu tür etkinliklerin hem Fakülte tanıtımı açısından önemli olduğuna değinerek, üniversite tercihleri yaparken öğrencilerin yaşadığı sıkıntıları da ortadan kaldırdığını söyledi. 


Haber okunma sayısı: 1169

Ganoturk


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ