• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Çukurova Üniver sitesi’nde ÜNİLİG Heyecanı

cukurova-univer-sitesinde-unilig-heyecani

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Sağlık Kültür ve Spor Dairesi (SKS) tarafından “Üniversite Ligi (ÜNİLİG)” düzenlendi. Üniversite çalışanları ve öğrencilerden oluşturulan takımlar, futboldan voleybola, basketboldan masa tenisine kadar birçok branşta kıyasıya mücadele etti.
29 Mayıs 2016 Pazar 15:08

 Organizasyon Başkanlığını Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Doç. Dr. Kerem Özgünen’in yaptığı organizasyonda Genel Koordinatörlüğü Spor Müdürü Ercan Yeldan üstlenirken branş sorumluları ise voleybolda Okt. Mehmet Vurat, futbolda Mustafa Ünal, basketbolda Okt. Ercan Yeldan, masa tenisinde Okt. Sunay Atakan yüzmede ise Ögr. Gör. Süleyman Vardal oldu.

 

Final Maçları Kıran Kırana Geçti.

Basket branşında final maçını Mühendislik Mimarlık Fakültesi ile Tıp Fakültesi yaptı. MMF ve Tıp öğrencileri ÜNİLİG Basketbol Şampiyonu olmak için kıyasıya mücadele etti. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Erdoğan’ın da izlediği final maçına fakülte dekanları, akademik ve idari personel de yoğun ilgi gösterdi.

Basketbol Erkek Öğrenci grubunda yapılan final maçını Mühendislik Mimarlık Fakültesi 30-25 kazandı. Tıp Fakültesi ikinci olurken, Diş Hekimliği Fakültesi ise üçüncülüğü elde etti. Dereceye giren öğrencilerin kupa ve madalyalarını Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Erdoğan, BESYO Müdürü Prof. Dr. Sadi Kurdak ile ilgili fakülte dekanları verdi.

 

Tamamlanan Maç Sonuçları…

Salon Futbolu Erkek Öğrenci Final Müsabakası sonucunda; AMYO: 3 Tıp Fak: 7 gol atarak birinci Tıp Fakültesi, ikinci AMYO, üçüncü ise Karataş Turizm Otelcilik Yüksekokulu oldu. 

 

Masa tenisinde ise dereceler şu şekilde gerçekleşti;

Bayan Öğrenci Kategorisinde Dereceye Giren Öğrenciler, 1. Rabia Çamık  (A.M.Y.O), 2.Gamze Köseler  (BESYO), 3.Ezgi Kapusuzoğlu  (BESYO),

 

Erkek Öğrenci Kategorisinde Dereceye Giren Öğrenciler, 1. Avni Timuçin (BESYO), 2.Umut Coşar (BESYO), 3.Çağrı Çataltepe (BESYO)

 

Bayan personel kategorisinde dereceye giren personeller, 1. Zehra Ercan  (BESYO), 2.Gonca İnce  (BESYO), 3.Ayde Yasabulat  (BESYO),

 

Erkek personel kategorisinde dereceye giren personeller, 1. Rüstem Gölçe  (Ziraat Fakültesi), 2.Ahmet Yücel  (A.M.Y.O), 3.Ömer Faruk  (Ziraat Fakültesi)

 

Voleybol erkek öğrenci ve bayan öğrenci branşlarında dereceye giren takımlar ise şu şekilde tamamlandı.

 

Bayan Öğrenci, 1. Eğitim Fakültesi, 2. Mühendislik Mimarlık Fakültesi, 3. Tıp Fakültesi.

 

Erkek Öğrenci, 1. Mühendislik Mimarlık Fakültesi, 2. Eğitim Fakültesi, 3. Tıp Fakültesi olarak sıralandı.Haber okunma sayısı: 1337

Ganoturk


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ