• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Araştırma Projeleri Yarışması Bilgilendirme Toplantısı

arastirma-projeleri-yarismasi-bilgilendirme-toplantisi-

TÜBİTAK-Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı, Çukurova Üniversitesi ve İl Milli Eğitim İl Müdürlüğü işbirliğiyle lise öğrencilerine yönelik düzenlenecek proje yarışması bilgilendirme toplantıları devam ediyor.
27 Ocak 2016 Çarşamba 11:41

Öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmemin amaçlandığı “47. TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması”yla ilgili ikinci bilgilendirme toplantısı liselerin müdürlerine yönelik yapıldı.

 

Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Akif Kansu Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıda ÇÜ Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü'nden Doç. Dr. Mehmet Karakılçık yarışmayla ilgili teknik bilgi verdi.

 

Doç. Dr. Karakılçık Proje Hazırlamanın İnceliklerini Anlattı.

114 lisenin müdürlerinin katıldığı toplantıda Doç. Dr. Mehmet Karakılçık, projelerin nitelikli olmasının ve daha yaygın hale getirilmesinin, öğrencilerin bilime olan ilgisinin artırılmasıyla mümkün olacağını söyledi. Doç. Dr. Karakılçık, bunun için de proje yarışmasına Adana’dan yüksek katılımın sağlanması gerektiğine dikkat çekerek, bu konuda eğitimcilere büyük görevler düştüğünü söyledi.

Ayrıca yarışmaya katılacak öğrencilerin ilimizde bulunan üniversiteler, kamu ve özel kurumlardan daha fazla yararlanmaları için gerekli girişimlerin acilen yapılmasının önemine vurgu yapan Doç. Dr. Karakılçık, bu konuda Çukurova Üniversitesi öğretim üyelerinin yardım

etmeye devam edeceğini söyledi.


Haber okunma sayısı: 1561

Ganoturk


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ